Фрукти і фруктові соки в раціоні малюка

25 Січня 201601:54

Фрукти в раціоні малюка – дуже важливий елемент. Вони містять клітковину, яка допомагає розвиватися і функціонувати дитячому кишківнику. Деколи буває, що закреп і подібні неприємності вирішуються всього однією ложечкою смачного фруктового пюре. Ясна річ, що існують особливі правила введення фруктів і фруктових соків в раціон малюка.

 

ФРУКТОВИЙ ПРИКОРМ. З ЧОГО ПОЧАТИ 

У раціоні діток 6-7 місяців з’являється дещо дуже корисне і смачне – фруктовий прикорм. З чого почати – завжди можна подивитися в спеціальній таблиці прикорму. Вважається, що краще всього починати прикорм з традиційного для нашої території зеленого яблучка. Його можна запекти, остудити і запропонувати малюкові спробувати ласощі з маленької ложечки.

 

Фрукти найчастіше з’являються в раціоні малюка у вигляді пюре або соків. Їх часто додають до каш, йогуртів і сирків, щоб зробити ці продукти смачніше. Запікати можна не тільки яблуко, але і груші, сливи і персики – такий варіант чудово підходить для малюків з підвищеним газоутворенням. На самому початку малюкові потрібно познайомитися з одним фруктом, і лише після того, як пройде 3-5 днів і крихітка до нього звикне, можна додати до нього наступні ласощі. Не варто навантажувати шлунок малюка і компонувати більше 3 фруктів в перші місяці введення прикорму.

 

ЯКІ ФРУКТИ МОЖНА ДІТЯМ ДО РОКУ

 

Ми з вами знаємо, що існує величезна кількість фруктів, але які можна давати дітям до року? Перший фруктовий прикорм можна здійснювати у віці 6 місяців, почавши з 1 чайної ложки яблучного або грушевого пюре. До кінця місяця порцію можна збільшити до 30-50 грамів. У жодному випадку не можна давати дитині фрукти яскравих кольорів – вони можуть викликати алергію або проблеми з кишківником. У віці 7 місяців малюк може спробувати персик, абрикосу, банан і чорнослив. Спершу вистачить і 1 чайної ложечки пюре з цих фруктів, а ось до кінця місяця можна давати малюкові близько 50 г ласощів. З 8 місяців фруктове пюре або шматочки фруктів можна перемішувати з сирком або йогуртом, можна також знайомити малюка зі сливою і динею. Батьки можуть робити пюре самостійно або ж удаватися до допомоги спеціального дитячого харчування в баночках.

 

В 9 місяців малюк може спробувати сезонні ягоди. Алича і кавун входять до раціону дитини в 10 місяців. До цитрусових черга доходить практично в найостанніший момент – краще запропонуйте їх малюкові у віці 2-3 років, щоб не спровокувати алергію.

 

Таким чином до 1 року малюк познайомиться практично зі всіма фруктами, які ростуть на території нашої країни.

 

ЯКІ ФРУКТИ МОЖНА ДІТЯМ ПІСЛЯ РОКУ 

 

З чого починати прикорм, зрозуміло, а які фрукти можна дітям після року? До однорічного віку ми поступово познайомили крихітку практично зі всіма фруктами, які ростуть в нашій країні. Починаючи приблизно з двох років мамі необхідно потихеньку ввести в раціон дитини більш екзотичні фрукти. Важливо розуміти, що навіть якщо ваша крихітка добре переносить різні фрукти, які ви давали їй раніше, з екзотичними слід бути обережніше: не варто дозволяти малюкові їсти багато ківі, ананаса і бананів, як би сильно вони йому не сподобалися. Річ у тому, що у великій кількості їх сік може дратувати ніжну слизову оболонку кишківника дитини. Рекомендована доза фруктів для малюка в цьому віці – 200-250 грамів. До цієї кількості можна додати ще 100 мл соку. До речі, якщо до року малюкові можна було пити тільки освітлені соки, після року він цілком може справитися і з соками з м’якоттю. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 133
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше