Якщо матір-годувальниця захворіла. Які ліки можна приймати?

25 Січня 201600:12

У житті виникають ситуації, коли мамі необхідно прийняти ліки, і тоді при виборі медикаментів дуже важливо оцінити співвідношення лікувального ефекту для матери і несприятливої дії на організм дитини, після чого вибрати ті препарати, які погано проникають в грудне молоко і найменш токсичні для малюка. І ось тут необхідна консультація лікаря. Крім того, перш ніж почати прийом препарату, потрібно уважно прочитати інструкцію: там буде вказано, чи безпечний медикамент для матерів-годувальниць.

 

Проникнення лікарських речовин в молоко через стінку кліток молочної залози відбувається головним чином шляхом звичайної дифузії: від високої концентрації в крові до нижчою в молоці.

 

Слід пам’ятати, що більшість лікарських препаратів для місцевого застосування (мазі, краплі, розтирання тощо) безпечні для дитини, оскільки не всмоктуються в кров матери і не потрапляють в молоко.

 

ЯКЩО У МАТЕРІ-ГОДУВАЛЬНИЦІ ПРОСТУДА

 

Продовжуйте годувати грудьми – в цьому випадку разом з материнським молоком дитина отримає напрацьовані вашим організмом антитіла проти збудників даної інфекції. Під час годування і при контакті з дитиною надягайте маску: таким чином ви забезпечите малюка від отримання інфекції повітряно-краплинним шляхом.

 

Для зниження температури рекомендованим є застосування парацетамолу або ібупрофену. Категорично не рекомендується використовувати анальгін і аспірин. Також не можна комбінувати парацетамол і ібупрофен для посилення ефекту.

 

Якщо у мами кашель, якнайкращим виходом буде ужити «народних» засобів (тепле пиття), а якщо необхідно покращити відхід мокроти, можна використовувати муколітики (лазолван, амброксол або аналоги, АЦЦ).

 

Якщо болить горло, то допоможуть полоскання (наприклад, розчином морської солі), тепле пиття (компот з сухофруктів або невеликі порції теплого молока), сприятливий режим, місцеві обволікаючі засоби – ось концепція лікування проблем горла у матері-годувальниці. Також можна розсмоктувати пігулки і пастили (наприклад фалімінт, трахосан тощо).

 

У МАМИ ЗАХВОРІВ ЗУБ: ТРЕБА ЗАПЛОМБУВАТИ АБО ВИДАЛИТИ

 

Попросіть лікаря робити маніпуляції під місцевою анестезією, і ризик токсичної дії на малюка буде зведений до мінімуму.

 

У МАМИ ПРОБЛЕМИ З КИШКІВНИКОМ

 

Такі препарати, як смекта, ферменти (мезім, фестал), жовчогінні (алохол) безпечні для дитини, якщо їх приймає матір-годувальниця.

 

А ось прийом багатьох проносних препаратів, зокрема рослинного походження (а також препаратів, що містять дані речовини), не рекомендується. Метаболіти цих речовин всмоктуються через слизисту оболонку в кров, а потім і в молоко, змінюючи його смакові якості і надаючи проносну дію на дитину. Отже при закрепах треба почати з регулювання власного раціону, а також розглянути питання застосування препаратів, що працюють в просвіті кишківника (наприклад, дуфалак).

 

Також матір-годувальниця може приймати для лікування проблем зі шлунком такі препарати, як маалокс, фосфалюгель, альмагель.

 

ЯКЩО У МАТЕРІ-ГОДУВАЛЬНИЦІ АЛЕРГІЯ

 

Для лікування алергічних захворювань матері-годувальниці можуть використовувати такі препарати як цетиризін, лоратодін.

 

ЯКЩО У МАТЕРІ-ГОДУВАЛЬНИЦІ ГІПЕРТОНІЯ

 

Всі ліки від гіпертонії проникають в грудне молоко, але кожне з них надає різну за своєю силою дію на дитину.

 

Найчастіше дозволеними до використання є метилдопа, нифедипін, верапаміл; з обережністю лабеталол, метопролол, пропранолол; дібазол; допегіт. Вкрай обережно треба використовувати діуретики: вони можуть зменшити кількість грудного молока.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 106
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше