Дитячі страхи

25 Січня 201600:18

Починаючи з моменту, коли малюкові виповнюється рік, багато батьків стикаються з такою проблемою, як дитячі страхи. Зазвичай дітки не бояться того, з чим вони не знайомі. Відчуття страху породжують речі або явища, які малюк хоч раз бачив і про які він умовно усвідомлює, що це може бути небезпечним. Основні дитячі страхи – це, звичайно ж, страх темноти, уколів, чужих людей, смерті, тварин тощо.

 

ВІКОВІ ДИТЯЧІ СТРАХИ

Ясна річ, що страх того або іншого явища може мінятися відповідно до того, як дитина росте. Вікові дитячі страхи зазвичай відрізняються один від одного і мають власні причини

 ПРИЧИНИ ДИТЯЧИХ СТРАХІВ ДО РОКУ

У малюків до року причини дитячих страхів можуть бути пов'язані з фізіологічними потребами. Вже в 2 місяці малюк може відчувати неспокій через відсутність матері – у нього частішає дихання і збільшується рухливість. До віку 8 місяців крихітка уловлює інтонацію мами – якщо вона схвильована, це передається і дитині. Для того, щоб уникнути страхів в цьому віці, намагайтеся стримувати своє хвилювання.

 ПРИЧИНИ ДИТЯЧИХ СТРАХІВ ВІД РОКУ ДО ТРЬОХ РОКІВ

У цей період з'являються страхи, пов'язані з казковими персонажами: Бабою-ягою, вовком, а також боязнь лікарів і уколів. У діток зменшується поява страхів, якщо батьки у хорошому настрої, життєрадісні і ласкаві, хвалять і підбадьорюють крихітку. Також важливо не виховувати у дитини чітку асоціацію з тим, що, наприклад, лікарі роблять боляче. Уникайте фраз типу: «ти погано поводишся, зараз прийде лікар і зробить укольчик!».

 ПРИЧИНИ ДИТЯЧИХ СТРАХІВ ВІД 3 ДО 5 РОКІВ

У цьому віці поле дитячих страхів помітно розширюється. До них додаються страхи темноти, замкнутого простору і самоти. В першому випадку вирішенням проблеми може стати включений нічник. В другому – прочинені двері в кімнату, в третьому – вам слід більше часу проводити з дитиною, грати з ним і хвалити його.

 БОРОТЬБА З ДИТЯЧИМИ СТРАХАМИ

Боротьба з дитячими страхами, як і вирішення будь-якої проблеми, має свої правила.

– поважайте страхи свого малюка. Не смійтеся над тим, чого боїться ваша дитина, навіть якщо це щось абсолютно безглузде. Крихітці потрібна ваша підтримка і розуміння;

– бійтеся разом. Запропонуйте карапузові «боятися разом з ним». Страх, який ділиться на два, набагато легко пережити;

– гра в страх. Пограйте з малюком в страх: він прийме роль того, що його лякає, і намагатиметься налякати і вас;

– розкажіть дитині казку, в якій головний герой перемагає той же страх, який є у малюка;

– подружіть крихітку зі страхом. Герой казки, яку ви розповісте, може не тільки перемогти страх, але і подружитися з ним;

– зробіть страх смішним. Придумайте казку, в якій персонаж страху буде веселим і смішним. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 213
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше