Дитячі капризи

25 Січня 201600:56

Дитячі капризи – це явище, коли малюк або чогось дуже хоче і ні в яку не сприймає відмову, або навідріз не хоче робити те, про що його просять батьки. В таких ситуаціях він плаче, кричить, уперто твердить «ні» або «дай» і не звертає уваги ні на що навколо. Це може траплятися по будь-якому приводу або навіть, на думку дорослих, зовсім без причини.

 

ПРИЧИНИ ДИТЯЧИХ КАПРИЗІВ В 2 РОКИ

Зазвичай дитячі психологи розрізняють капризи діток в 2 і в 3 роки. У дворічному віці малюк вперше усвідомлює, що він може впливати на світ навколо. Перед цим за карапуза все вирішували батьки: переносили, одягали, годували і розважали. Тепер же малюк сам може поїсти, піти куди хоче і висловити свої бажання. Саме у цьому віці він намагається все «робити сам». Для нього не таку важливу роль грає те, яку шапку він надіне або яку іграшку вибере, як те, що він виразив свою потребу і до неї прислухалися.

 

ЯК БОРОТИСЯ З ДИТЯЧИМИ КАПРИЗАМИ В 2 РОКИ

У цьому віці, перш ніж відмовити малюкові, подумайте, чому ви це робите: це дійсно не потрібно дитині або вам просто лінь щось зробити? Перш ніж боротися з дитячими капризами в цьому віці, зрозумійте, що тут мова йде не про маршрут прогулянки або іграшку, а про навики малюка бути самостійним. Дитина повинна знати, що ви чуєте і враховуйте його побажання. Прислухаючись до думки свого карапуза, ви даєте його осібі розвиватися – а це дуже важливо.

 

ЯК БОРОТИСЯ З ДИТЯЧИМИ КАПРИЗАМИ БЕЗ СКАНДАЛІВ В 3 РОКИ

А ось з капризами трирічного малюка все складніше – він вступає в першу вікову кризу. У цьому віці питання як боротися з дитячими капризами без скандалів стоїть особливо гостро. Малюк хоче пізнавати світ самостійно, і якщо батьки обмежують його більше, ніж того вимагають розуміння безпеки, дитина починає вередувати: відмовляється йти в потрібному напрямі, видирає руку і тікає. Тут від мами і тата потрібне терпіння і сприяння отриманню малюком нового рівня самостійності. Але як реагувати на прохання дитини, яке ви дійсно не можете задовольнити?

– Не кричіть на малюка, як би він не поводився. Він вчиться реагувати на світ, дивлячись на вас. Якщо ви реагуєте криком на те, що вас не влаштовує, – не дивуйтеся, якщо крихітка пророблятиме аналогічні речі.

– Якщо ви вже сказали, що щось не можна, стійте на своєму. Якщо ви змінили рішення після ниття і сліз – дитина дуже швидко зрозуміє, що це дієвий метод, і із задоволенням користуватиметься їм і далі.

– Намагайтеся пояснити малюкові, чому «не можна», доступними і зрозумілими словами. Невиразні відповіді типу «тому що», «я сказала ні, отже ні» і подібне підривають довіру малюка до вас і нічого для нього не прояснюють.

 

Прагніть з розумінням відноситися до капризів свого малюка, адже у такий спосіб він прагне виразити те, чого хоче, і стати самостійним.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 169
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше