Дитяча соціалізація в 2-3 роки

01 Січня 197009:43

Для малюка соціалізація в 2-3 роки – це розуміння того, що його оточують інші люди. Саме у цьому віці малюк починає заводити друзів. Між іншим, перші його товариші – не хто інший, як батьки. Саме за допомогою мами і тата малюк вчиться встановлювати контакт з іншими людьми і насолоджуватися їх суспільством. З цього і починається розвиток соціальних навиків дитини.

 
ДИТИНА І ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК

У цьому віці дитина і дитячий майданчик – незамінне поєднання в процесі соціалізації малюка. Але тут теж існують свої певні нюанси. Наприклад, в дворічному віці крихітка рветься побігати наввипередки зі старшими дітками. Батьки чудово розуміють, що, швидше за все, це закінчиться падінням і сльозами. У цій ситуації оптимальний варіант – перемкнути увагу дитини на щось інше: іграшку, собачку, пташку, інших діток в пісочниці. У віці 2-3 років бійка не дуже приємна, але практично неминуча подія. Поки ви відвернулися всього на секунду, не виключено, що ваш малюк дасть по голові лопаткою іншій дитині. Не переживайте – в такому віці малюк ще не може до кінця контролювати свою агресію, та і не розуміє точно, що відчуття інших людей відрізняються від його власних. Якщо такий неприємний інцидент відбувся, підійдіть до дитини, не кричіть, візьміть його за руку і поясніть, що це був поганий вчинок і чому так не потрібно робити, разом вибачтеся у другого малюка. Також ваше чадо може відбирати іграшки у інших діток. Тут потрібно блиснути дипломатичними здібностями і пояснити малюку, що «цей м'ячик дуже красивий, але він не наш, тому брати його не можна, потрібно спочатку запитати дозволу у господаря іграшки». Якщо карапуз все ж таки взяв чужу річ, запропонуйте йому самому підійти до іншого малюка і повернути взяте.

 
ДИТИНА І ДИТЯЧЕ СВЯТО

У ситуації «дитина і дитяче свято» батьки можуть зіткнутися з тим, що всі малюки грають в гру, а вашу крихітку не запросили повеселитися з ними. Постарайтеся пояснити малюкові, що, можливо, дітки не покликали його тому, що недостатньо з ним знайомі, а зараз вже всі ролі зайняті і він, на жаль, не може грати. Ви також можете запропонувати карапузові організувати власну гру і запросити пограти тих діток, які залишилися не задіяними в першій розвазі. Для себе ж вам варто зробити певні висновки. Можливо, ваша дитина не була запрошена через якусь рису характеру: плаксивості, упертості або агресивності. Якщо це так, вам варто звернутися до дитячого психолога. Також варто звернутися до фахівця, якщо у віці 2-3 років малюкові не особливо цікавий хтось, окрім його батьків.

 

Стаючи дорослішим, дитина все більше тягнутиметься до інших людей, особливо до діток. Не переживайте – малюк обов'язково навчиться поводитися правильно в різних ситуаціях і стримувати свої емоції.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 83
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше