Дитяча кімната

26 Січня 201600:52

Багато психологів сходяться на думці, що починаючи з 2 років малюкові бажано мати власну кімнату. Дитяча кімната допомагає дитині відчувати власну значущість і бути відповідальною.

 

ОБЛАШТУВАННЯ ДИТЯЧОЇ КІМНАТИ

 

Правильне облаштування дитячої кімнати іноді ставить у безвихідь мам і тат: як зробити так, щоб малюкові в ній було комфортно, безпечно і затишно? Вдале облаштування дитячої кімнати вимагає дотримання деяких правил. По-перше, приміщення має бути розділене на зону для відпочинку, місце для навчання і місце для ігор і заняття спортом. Але це ще далеко не все. Підлога в дитячій має бути теплою і стійкою до ударів і забруднень. Також в приміщенні має бути хороше штучне освітлення – обов’язкова наявність джерела світла над столиком, за яким малюк вчиться. Дитячу треба обладнати так, щоб за бажанням її можна було легко «перебудувати» - адже дитина росте, і смаки у неї швидко змінюються. Для стін і підлоги краще всього вибирати нейтральні кольори – тоді можна міняти тільки деталі на зразок штор і килимів. Постарайтеся, щоб кімната була виконана в ніжних пастельних тонах, які заспокоювали б крихітку і створювали відповідну атмосферу для розвитку. Не купуйте меблі «на виріст», дорослі меблі не дають дитині відчути себе хазяїном у своєму королівстві. Не варто застилати всю підлогу ковроліном або килимом – вони працюють як пилозбірник. Краще купіть килимок середніх розмірів і покладіть його в ігрову зону.

 

БЕЗПЕКА ДИТЯЧОЇ КІМНАТИ

 

Безумовно, дитяча кімната має бути не лише красивою і світлою, але і безпечною. Безпеку дитячої кімнати можна продумати і забезпечити самостійно. Все, що треба зробити, – звернути увагу на основні моменти. Перше – розетки. Щоб малюк ненавмисно нічого в них не засунув, ви можете поміняти їх на спеціальні дитячі або купити заглушки. Також зверніть увагу на безпеку вікон і дверей: жалюзі і штори мають бути без шнурків. Завжди відкривайте вікна в режимі провітрювання – вертикально, встановіть спеціальний фіксатор, щоб малюк не зміг відкрити вікно самостійно. Також зафіксуйте кут відкриття вікна – він має бути не більший 12,5 см. При виборі меблів віддайте перевагу стійким конструкціям, але все ж надійніше прикріпити їх до стін спеціальними кріпленнями. Крім того, купіть спеціальні накладки на гострі кути.

 

ДИТЯЧЕ ЛІЖЕЧКО

 

Поза сумнівом, дитяче ліжечко – найважливіша деталь меблів у кімнаті вашого малюка. Найкращий матеріал для неї – дерево. У дитячого ліжечка не повинно бути гострих кутів, а відстань між бічними рейками має бути такию, щоб малюк не випав. Ліжечко для новонароджених діток має бути на коліщатках, для діток старше – твердо стояти на підлозі. Ліжечка з ламельною основою забезпечують ортопедичну підтримку для хребта, що ще формується. Також дуже зручно, якщо у ліжечка опускається боковина. Тоді її можна приставити впритул до ліжка батьків і мама зможе заспокоїти або погодувати крихітку в будь-який час.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 85
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше