Діти-погодки

22 Січня 201622:24

Більшість мам і тат наважуються на чергове поповнення в сім’ї тільки через пару років після появи малюка. Та все ж деякі бувають готові завести наступну дитину практично відразу після пологів. Малюків, які народжуються з інтервалом в один рік, якраз і називають погодками. Звичайно, таке явище як «діти-погодки» має свої плюси і мінуси. З одного боку, дітям разом не буває нудно, з іншої – виховувати їх теж не так-то просто.

 

ПОГОДКИ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

 

Погодки, плюси і мінуси – те, з чим треба ознайомитися насамперед, перш ніж зважитися на другу вагітність і стати мамою таких малюків. Розпочнемо з того, що вагітність – потрясіння для жінки. А якщо вона настає відразу ж після пологів, стрес для організму подвоюється, а то і потроюється. Якщо ви годуєте першого малюка грудьми, швидше за все, доктор порадить вам відмовитися від цього і перейти на штучне вигодовування. Річ у тому, що під час вагітності для правильного зростання і розвитку малюка вам знадобиться багато поживних речовин, які практично повністю йдуть в грудне молоко. Також не забувайте про те, що у вас і вашої першої дитини вже закріпився звичний розпорядок дня, а з появою другого малюка його знову доведеться міняти, і не лише вам, але і вашому первістку. Врахуйте, що старшу дитину необхідно підготувати до появи братика або сестрички: наприклад, відучите його від пустушок, інакше він, швидше за все, відбиратиме їх у новонародженого. Також постарайтеся привчити дитину спати в окремому ліжечку, якщо до цього вона спала з вами. Не кидайте старшу дитину «напризволяще». Їй так само як і молодшому, потрібна ваша любов, увага і спілкування. Запам’ятайте також правило «дві дитини – дві іграшки». Оскільки різниця у віці невелика, і інтереси у малюків практично ідентичні, є сенс купувати однакові іграшки щоб уникнути сварок і конфліктів.

 

ЯК ВИХОВУВАТИ ДІТЕЙ-ПОГОДОК

 

Давайте детальніше розберемося з тим, як виховувати дітей погодків. Ще під час вагітності мамі необхідно розпланувати свій режим дня. Без цього виховання дітей-погодків може перетворитися на справжній кошмар: вони сплять, їдять і грають в абсолютно різний час. Якщо мама чітко розпланувала день і поступово привчає молодшого до того режиму, в якому живе старший, проблем стане помітно менше, і навіть залишиться час на домашні справи. Не варто намагатися особливо розділити малюків. Нехай старший є присутнім при годуванні молодшого грудьми, а якщо один малюк спить у батьківському ліжку, варто дозволити робити це і другому. Коли дітки трохи підростуть, батькам обов’язково треба буде знаходити час для індивідуального спілкування з кожним з малюків. Зручний варіант – в один день придумати щось захоплююче для молодшої дитини з мамою, залишивши старшого з татом, а в іншій – зробити все навпаки.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 78
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше