Діти і телевізор

23 Січня 201621:36

Без сумніву, телевізор є практично в кожному домі. Багато людей, приходячи з роботи, люблять розслабитися і подивитися улюблений серіал або передачу. Часто маленькі діти також зовсім не проти посидіти разом з батьками перед телевізором. Буває навіть, що деяких малюків можна нагодувати тільки під час перегляду улюбленого мультика або реклами, оскільки їх так захоплює те, що відбувається на екрані, що вони просто не звертають уваги на навколишній світ.

Але чи так вже сумісні діти і телевізор? Напевно багато батьків помічали, що малюк дуже швидко звикає до веселих мультфільмів, а ось відучити його від них іноді буває дуже складно.

 

СКІЛЬКИ МОЖНА ДИВИТИСЯ ТЕЛЕВІЗОР ДИТИНІ

 

«Скільки можна дивитися телевізор дитині?» – логічне питання, яке виникає в сім’ї з появою малюка. Згідно з думкою фахівців, які спостерігали за впливом телевізора на поведінку дитини, перегляд телепередач дітьми повинен чітко контролюватися батьками. Вважається, що телевізор і немовля – поняття несумісні. Якщо мама з папою і допускають перегляд мультиків, вони мають бути спокійними і тривати не більше 10 хвилин. Малюкам від 1 до 3 років не можна проводити біля екрану більше 30 хвилин на день. Важливо також контролювати те, які мультики дивиться дитина, – наявність позитивних персонажів і добрий сюжет в них обов’язкові. Дітям старше 5 років телевізор може принести користь в тому випадку, якщо вони дивляться спеціальні розвиваючі дитячі телепередачі. Починаючи з 6-8 років так жорстко вже можна не обмежувати час перегляду телевізора, але це не означає, що малюка не треба контролювати.

 

ШКОДА ТЕЛЕВІЗОРА ДЛЯ ДІТЕЙ

 

Шкода телевізора для дітей – явище, відоме практично всім. Якщо доросла людина розслабляється, коли щось дивиться, то малюк навпаки – отримує велетенські об’єми інформації, які йому ще дуже важко запам’ятовувати і переварювати. Крім того, зоровий апарат і мозок дитини важко переносять постійне мигтіння кольорів і предметів на екрані. Від цього може зіпсуватися зір, малюк стає дратівливим, нервовим і неуважним. Також іноді відбувається і помітне порушення мови у дітей, які багато і довго дивляться телевізор. Річ в тому, що персонажі у багатьох мультиках не розмовляють, і крихітці просто бракує спілкування. Крім того, перегляд телевізора негативно впливає і на вироблення шлункового соку. Тому батьки, які намагаються нагодувати своє чадо перед телевізором, ризикують тим, що у малюка з’явиться виразка шлунку або гастрит в ранньому віці.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 146
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше