Діти і комп'ютер

22 Січня 201622:03

Комп’ютер вже давно знаходиться практично в кожному домі. Для батьків це цілком буденна річ, якою вони часто користуються. Звичайно ж, дитина спостерігає за ними і теж хоче дізнатися, що ж в цій штуковині такого особливого. Саме у цей момент мамі і тату належить замислитися над тим, чи таке вже хороше поєднання – діти і комп’ютер.

 

ДІТИ І КОМП’ЮТЕР ПЛЮСИ І МІНУСИ

 

В комбінації «діти і комп’ютер» плюси і мінуси, звичайно, існують. Серед позитивних чинників впливу цього пристрою на дітей можна виділити такі:

– величезна кількість нових знань, які можна отримати завдяки комп’ютеру;

– можливість зайняти дитину, коли батькам необхідно зайнятися своїми справами;

– швидкий пошук будь-якої інформації;

– нові можливості для спілкування з однолітками.

 

Не варто забувати і про те, що при спілкуванні дитини з комп’ютером також є і досить серйозні негативні сторони:

– постійне сидіння перед монітором на не дуже зручному стільці може стати причиною розвитку сколіозу або серйозніших проблем зі спиною;

– вірогідність погіршення зору;

– перезбудження нервової системи: дитина стає дратівливою, нервовою, порушується сон, виникають головні болі і нервові тики;

– величезна кількість сайтів, на які вашій дитині явно не слід заходити.

Але як же це контролювати?

ДІТИ І КОМП’ЮТЕР, ЧИ ПОТРІБНІ ОБМЕЖЕННЯ

Для того, щоб спілкування дитини з «дивом техніки» принесло тільки користь, батькам необхідно дотримуватися деяких правил. По-перше, введіть чіткі обмеження на проведення часу дитини за комп’ютером. Фахівці сходяться на думці, що зовсім маленьким карапузам у віці 1-3 роки не слід спілкуватися з комп’ютером. Дітки можуть починати освоювати його тільки  з 3 років і проводити за ним в цьому віці не довше 10 хвилин. Дитина в 6-7 років не повинна сидіти перед монітором довше 20 хвилин. Восьмирічні діти можуть проводити з комп’ютером близько 40 хвилин, в 9-11 років – не більше 1,5 години. Також навчите дитину правильно сидіти – рівно тримати спину, не задирати голову і не класти ногу на ногу. Бажано розташувати монітор на відстані 70-80 см від очей дитини. Оскільки найбільше навантаження при роботі з комп’ютером доводиться на очі, вивчите з дитиною спеціальну зарядку для них. Відрегулюйте налаштування монітора таким чином, щоб він не був надмірно яскравим і не «бив» по очах.

  

ДІТИ І КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ

 

Багато батьків вважають, що діти і комп’ютерні ігри абсолютно не сумісні з точки зору здоров’я. Насправді, справа йде трохи не так. Природньо, що занадто яскраві, гучні і активні «стрелялки» не принесуть вашому малюкові ніякої користі, а ось спокійні «квести», де треба щось знайти, зібрати і вирішити пару головоломок, здатні навчити дитину чомусь новому і цікавому. Головне – в  усьому знати міру!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 32
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше