Що робити, якщо дитина заїкається

22 Січня 201622:18

На шляху до освоєння мови малюка може чекати безліч перешкод. Одним з найпоширеніших є заїкання. Багато з неврологів, логопедів і психологів посилено працюють над тим, щоб впоратися з цією проблемою. У цій статті ми спробуємо дати відповідь на питання – що робити, якщо дитина заїкається?

 

ЩО ТАКЕ ЗАЇКАННЯ

 

Перш ніж приступити до вирішення проблеми, необхідно розібратися в тому, що таке заїкання. Це проблема мови, при якій порушується її нормальний ритм, відбуваються мимовільні зупинки в момент висловлювання або вимушене повторення окремих звуків або складів. Зазвичай це трапляється через судоми органів артикуляції. 7-10% мовлення здорова людина вимовляє з паузами (повторює слова або фрази, вставляє «е» або «м-м-м» між словами). Якщо такі інтервали складають більше 10% – можна говорити про заїкання.

 

ПРИЧИНИ ЗАЇКАННЯ

 

На сьогодні фахівці виділяють 2 головних причини заїкання:

– дефект нервової системи. В цьому випадку причиною заїкання може стати спадкова схильність, травми при пологах, часті хвороби в перший рік життя або важке протікання вагітності у матері. Зазвичай зовні такі дітки виглядають абсолютно здоровими і кмітливими, якщо не враховувати заїкання. І тільки при неврологічному обстеженні у них виявляють підвищений внутрішньочерепний тиск, зміну рефлексів і підвищену судорожну готовність;

– стрес і неврози. Такий вид заїкання виникає у дітей із спочатку здоровою нервовою системою. Причинами такого заїкання у дитини можуть стати самі різні події: злякався, перенавчився, перетрудився, засмутився і багато що інше. Такий дефект мови може посилюватися при емоційному збудженні. 

 

ЯК ЛІКУВАТИ ЗАЇКАННЯ У ДІТЕЙ

 

Вважається, що заїкання – одно з найскладніших невротичних захворювань. Проте, існують деякі поради з того, як лікувати заїкання у дітей. Розпочнемо з того, що лікування заїкання – завдання логопеда. Якщо все ж з’ясується, що причина заїкання є психічна травма, він може перенаправити малюка до психоневролога. В основі лікування зазвичай лежить нормалізація роботи мовного круга. Для цього використовують:

– заспокійливі і протисудомні ліки;

– акупунктура;

– гіпноз;

– релаксуючі ванни;

– загальнозміцнюючі процедури;

– мовні вправи.

Крім того, в лікуванні заїкання останнім часом використовують і технологічний прогрес. А саме: спеціальні пристрої і програми проти заїкання. Деякі з них дозволяють чути себе із затримкою на частки секунди, інші – заглушають голос фоновим шумом, треті – дозволяють на екрані «побачити» свою мову. У будь-якому випадку, найбільш відповідний метод лікування заїкання має вибрати лікар.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 38
9
5
3
6
7
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше