Що робити, якщо немовля не спить?

24 Січня 201623:50

Народження дитини – це щастя. Але в той же час з народженням малюка в сім’ю приходить багато хвилювань і тривог: як розвивається дитина, що з нею відбувається. Але найбільші занепокоєння доставляють батькам ті проблеми, які вони не можуть пояснити.

 

МАМИНІ СТРАХИ. ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМОВЛЯ НЕ СПИТЬ?

 

Порушення сну у немовляти може мати багато причин.

Найчастіше воно буває наслідком дискомфорту, викликаного, наприклад, відчуттям голоду, кольками, мокрим підгузком, прорізанням зубів.

 

Існують і банальні побутові причини порушення сну: в кімнаті душно, жарко або навпаки холодно; постійно або голосно працює телевізор, комп’ютер; в домі ведуться гучні розмови, часто ляскають двері.

Але нерідко причинами порушення сну є захворювання (найчастіше з боку нервової системи).

 

Про що б ви не думали, вирішення проблеми необхідно розпочати з консультації педіатра і дитячого невролога, після чого максимально скоротити кількість дратівливих чинників. Нижче деякі рекомендації, які можуть допомогти нормалізувати сон малюка, окрім спеціального лікування (якщо такого дитина потребує).

 

  1. В кімнаті необхідно підтримувати температуру повітря 18-20°С, треба регулярно провітрювати приміщення.
  2. По можливості, усуньте всі подразники з кімнати: яскраве світло, телевізор, будь-які джерела шуму. Монотонна тиха розмова, колискові пісні і приглушене світло можуть допомогти малюкові заснути.
  3. Допомогти із засипанням також може купання в теплій ванні – це розслабляє малюка і знімає напругу.
  4. Тепло мами завжди заспокоює дитину: поставте дитячий манеж біля свого ліжка, заздалегідь знявши панель. Вночі, коли дитина почне ворочатися, притисніть свою руку до її боку або візьміть її за ручку.
  5. Іноді для малюка необхідно відтворити відчуття матки: такі діти краще засинають, коли їх тіло оточують і злегка притискують м’які предмети. Скрутіть в м’який валик дитячу ковдру або рушник і обкладіть цим валиком дитину таким чином, щоб її ручки і ніжки в нього упиралися: такі відчуття можуть допомогти малюкові спокійніше заснути.

6. Пам’ятайте також, що діти сплять на прогулянці. Тому, якщо зі сном в квартирі у дитини проблеми, старайтеся з ним подовше гуляти і давати йому можливість поспати на вулиці.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 102
9
5
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше