Шкідливі звички у дітей

01 Січня 197010:20

Виявляється, шкідливі звички у дітей — зовсім не рідкість. Звичайно, вони носять небагато інший характер, ніж шкідливі звички дорослих. Крім того, коли доросла людина набуває шкідливої звички, вона робить це усвідомлено, а ось шкідливі звички у дітей викликані виключно умовами життя.

 

ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ У ДІТЕЙ 

Давайте розглянемо детальніше, чому з'являються шкідливі звички у дітей. Наприклад, якщо малюк смокче палець після півтора років – це свідчить про психологічний дискомфорт. Вважається, що ця звичка пов'язана з «недолюбленністю» і недоліком уваги з боку матері. Звичка гризти нігті характерна для малюків постарше. Якщо дитина гризе нігті, це свідчить про те, що її постійно щось турбує. Ця звичка означає, що вже в ранньому віці ваша дитина невпевнена в собі і є досить закомплексованою. Для того, щоб відучити малюка гризти нігті, педіатри радять зберігати спокій, дотримуватись режиму і обмежити малюкові доступ до комп'ютера і телевізора. Також ця звичка характерна і для дітей, у яких дуже переобтяжена мозкова активність. Ще одна нехороша звичка – тики і нав'язливі думки. Якщо у вашої дитини спостерігаються складні рухи, розкладання предметів чітке в певній послідовності, регулярні думки про те, щоб заподіяти комусь шкоду, або нервові тики – він потребує негайної допомоги психолога або психіатра. Причина всіх цих шкідливих звичок – неблагополучна обстановка в сім'ї, яка провокує підвищену тривожність у малюка.

 

ЯК БОРОТИСЯ ЗІ ШКІДЛИВИМИ ЗВИЧКАМИ ДІТЕЙ

 

Перш ніж дізнатися, як боротися зі шкідливими звичками дітей, кожному батьку слід з'ясувати, що слово «боротися» в даній конкретній ситуації не означає традиційний жорсткий силовий метод. Перше, що потрібно виявити мамі і тату – чинник, який турбує дитину, і усунути його. Також необхідно більше прислухатися до малюка, м'яко відволікати його іншими цікавими заняттями, частіше хвалити і розвивати в ньому упевненість в собі. Крім того, важливо створити сприятливе для колективних ігор середовище – щоб малюк міг грати з однолітками. В такому разі дитині буде просто ніколи зациклюватися на самому собі і своїх переживаннях. Ну а головним в боротьбі з дитячими звичками завжди залишається  любов. Проявляйте до свого малюка більше терпіння, любові, ласки – і він неодмінно виросте здоровим і щасливим. 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 100
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше