Викидень на ранніх термінах

28 Січня 201620:46

На превеликий жаль, мимовільний аборт або, як його ще називають, викидень, досить поширене явище при вагітності на ранніх термінах. Згідно з науковими дослідженнями, практично кожна п’ята вагітність закінчується викиднем. На щастя, на другому і третьому триместрі вагітності – ця загроза значно нижча, викидні трапляються всього в 1% випадків. Ну все, покінчимо з тривожною статистикою, для того, щоб запевнити вас – уникнути викидня зовсім просто, якщо мама і тато відповідально відносяться до свого здоров’я і майбутнього зачаття. Провівши потрібні обстеження, лікарі розкажуть  про всі ризики і допоможуть їх усунути. Тобто, причин хвилюватися немає! Для повноти картини все ж поговоримо про те, чому викидні трапляються на ранніх термінах і якою симптоматикою це супроводжується.

 

ВИКИДЕНЬ НА РАННІХ ТЕРМІНАХ

 

Матка може відторгати ембріон внаслідок різних причин. Серед них виділяють такі основні групи:

 

Генетичні проблеми.

 

Викидень відбувається у зв’язку з нежиттєздатністю ембріона, яке було викликано на генетичному рівні. Викидень цього типу абсолютно не свідчить про те, що всі подальші вагітності будуть неблагополучними. Проте звернутися до фахівця-генетика при плануванні нової вагітності все ж необхідно.

 

Захворювання. Викидень може стати наслідком захворювань, які протікають в організмі майбутньої матері. До них відносяться:

 

– ангіна;

– грип;

– ЗПСШ;

– запальні процеси матки і яєчників;

– герпес;

– деякі інші.

 

Саме тому перед тим, як планувати вагітність, так важливо пройти повне обстеження у терапевта і гінеколога.

 

Причиною викидня також дуже часто являються наступні чинники: як

– стрес;

– недоїдання;

– порушення режиму сну;

– надмірне фізичне навантаження;

– погана екологія.

 

Якщо організм дівчини пережив серйозний стрес – викидень – це зовсім не означає, що про здорову, повноцінну вагітність можна забути. Головне тут – з’ясувати, яка саме причина викликала мимовільний аборт, усунувши її надалі. І ще – після того, що сталося, спроби завагітніти варто на деякий час відкласти. Організму потрібний спокій і відпочинок як мінімум впродовж декількох місяців.

 

ВИКИДЕНЬ: СИМПТОМИ

 

Викидня зазвичай супроводжують такі симптоми:

– кровотеча;

– спазми і болі внизу живота.

 

Виявивши їх, якнайскоріше зверніться до лікаря. По-перше, є шанс врятувати плід, по-друге, мимовільний аборт може погрожувати життю жінки.

 

Якщо викидень вже стався, відвідування гінеколога також слід провести в обов’язковому порядку. Лікар повинен переконатися, що мимовільний аборт був повним, а матка залишилася чистою.

 

Ми бажаємо вам здоров’я і ще раз хочемо нагадати – викидні на ранніх термінах можуть мати неприємні наслідки лише в тих випадках, якщо своєчасно не звернутися до лікаря.

 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 19
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше