Виділення при вагітності

28 Січня 201620:55

Саме під час вагітності майбутня мама починає цілком розуміти, наскільки важливо відповідально відноситься до здоров’я і уважно прислухається до власного тіла. Адже кожен сигнал може дати підказку, якщо щось несподівано пішло не так. Найголовніше – уміти розпізнати ці сигнали.

Одним з них для вагітної жінки є виділення із статевих органів. Відразу ж поспішаємо заспокоїти: виділення при вагітності на ранніх термінах – не завжди привід для занепокоєння, дуже часто це норма. Тому давайте разом розберемося в тому, якою буває природа виділень при вагітності на ранніх термінах, а також в тому, про що ці виділення можуть попередити майбутню маму.

 

БІЛІ ВИДІЛЕННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Білі виділення – найчастіша причина хвилювань майбутніх мам. Проте лише в окремих випадках вони можуть свідчити про будь-які порушення. Їх появу лікарі вважають нормальною. Якщо ж ви помітили, що виділення мають кислуватий запах, а консистенція нагадує сирні пластівці, при цьому відчуваються свербіж і печіння, швидше за все – у вас кандидоз або, як говорять в народі, молочниця. Це захворювання під час вагітності не є серйозним, проте звернутися в жіночу консультацію за допомогою все одно варто. Коли білі виділення при вагітності не викликають ніякого дискомфорту і не мають неприємного запаху, будьте спокійні, з вами все добре :)

 

ЖОВТІ ВИДІЛЕННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Жовті виділення при вагітності найчастіше свідчать про якийсь запальний процес або інфекцію. Такі виділення дуже часто супроводжуються іншими неприємними симптомами: біль внизу живота, свербіж, печіння, біль під час сечовипускання. Більше того, ці виділення можуть свідчити про мимовільне переривання вагітності. Саме тому не варто відкладати візит до лікаря.

 

КОРИЧНЕВІ ВИДІЛЕННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Коричневі виділення при вагітності виникають з різних причин. Перерахуємо найпоширеніші з них:

Можлива позаматкова вагітність. В цьому випадку виділення, як правило, дають знать про себе на ранніх термінах. Помітивши їх, поспішите до лікаря. Лякати не будемо, проте виділення коричневого кольору можуть стати причиною втрати великої кількості крові.

Загроза викидня. Коричневі виділення, що свідчать про загрозу викидня, поступово збільшуються і навіть можуть перерости в кровотечу. Щоб не втратити можливість врятувати плід, радимо відразу звернутися до лікаря.

Запалення і ерозія шийки матки також можуть спровокувати появу виділень коричневого кольору.

 

ВИДІЛЕННЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ НА РАННІХ ТЕРМІНАХ

 

Дорогі дівчата, спостерігаючи за своїм організмом на ранніх термінах вагітності, не забувайте – в цей період виділення можуть часто мінятися. Це пояснюється змінами, які відбуваються в жіночому організмі на гормональному рівні. Помітивши їх, ні в якому разі не панікуйте. Виділення при вагітності на ранніх термінах, як правило, вважаються нормою, лише в деяких випадках свідчивши про відхилення. Частенько відхилення супроводжуються не лише виділеннями, але і неприємним запахом, дивними відчуттями і болем. Як би то не було, щоб спати спокійно, після появи виділень краще всього показатися лікареві – багато часу це не забере, зате нервувати не будете! Здоров’я вам і вашому майбутньому малюкові!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 23
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше