Тонус матки симптоми

28 Січня 201620:41

Будь-яка дівчина, що навіть поверхнево цікавилася проблемою вагітності, напевно чула про поняття «Тонус матки» або «гіпертонус матки». Такий діагноз дуже часто ставлять жінкам, які виношують дитину. І тут починається! Існуючий стереотип, згідно з яким тонус матки може спровокувати викидня, здатний попсувати майбутнім мамам немало нервів. Тому поспішаємо повідомити – це твердження не має під собою ніякого ґрунту. А ось зайві стресові ситуації на користь вагітним точно не підуть! Тому давайте спокійно розберемося, що є тонусом матки при вагітності.

 

ТОНУС МАТКИ ПРИ ВАГІТНОСТІ

 

Зрозуміти, що таке тонус матки при вагітності, допоможе загальна інформація про те, що таке матка. Отже, маткою називають жіночий орган, який повністю складається з м’язової тканини. М’язова тканина ділиться на три шари: периметрій, міометрій і ендометрій. Тонус матки – це довільні і часті скорочення, викликані напругою м’язових волокон в міометрії. При нормальній течії вагітності ці м’язові волокна повинні знаходяться в спокійному стані.

Підвищений тонус матки може виникнути внаслідок:

– різних стресових ситуацій;

– надмірної фізичної активності;

– неправильного режиму і способу життя.

Крім того, можуть бути і серйозніші причини підвищеного тонусу матки:

– інфекційні і вірусні захворювання;

– гормональний збій

– різного роду запальні процеси.

 

ТОНУС МАТКИ: СИМПТОМИ

 

На ранніх термінах вагітності про тонус матки може свідчити така симптоматика:

– нижня частина живота стає важкою;

– відчувається потягуючий біль, що нагадує біль при місячних;

– згаданий вище біль може переходити в область попереку, зрідка торкаючись області крижів;

– іноді всі вищеперелічені симптоми протікають на тлі невеликих кров’яних виділень з піхви – це тривожний знак, після якого треба відразу викликати швидку.

На другому і третьому триместрі симптоми залишаються такими ж, проте до них додається відчуття, ніби матка стає кам’яною.

Остаточний діагноз тонус матки може поставити тільки фахівець після проведення ретельного обстеження.

Під час діагностики зазвичай застосовують такі способи:

Пальпація – промацує живота вагітною;

УЗД;

Тонусометр.

 

ПІДВИЩЕНИЙ ТОНУС МАТКИ: ЛІКУВАННЯ

 

Не залежно від причин виникнення тонусу матки, лікарі у більшості випадків рекомендують вагітній жінці дотримуватися постільного режиму, а також прописують різного роду заспокійливі препарати, що дозволяють знизити активність матки. Для майбутньої мами в цьому випадку дуже важливо постаратися не накручувати себе, адже це може тільки посилити її становище. Пам’ятайте, завжди необхідно намагатися дотримуватися спокою і здорового розуму!

До речі, допомогти зняти тонус матки, можуть і деякі фізичні вправи. Якщо ваш стан дозволяє ними зайнятися, не упускайте можливостей – це принесе полегшення і відволіче! Одну з таких вправ називають «кішкою». Його виконують таким чином: слід ставати на карачки, потім виконати підняття голови і максимально вигнути спину вгору. Повторити вправу необхідно кілька разів, після чого відправляйтесь в ліжко і годинку спокійно полежить.

Майбутні мами, що зіткнулися з тонусом матки, повинні пам’ятати – в цьому немає нічого страшного. Майже в усіх випадках при підвищеному тонусі матки вагітність зберігається, а дитина народжується здоровою. Тому – геть усі хвилювання!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 34
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше