Токсикоз у вагітних

28 Січня 201621:42

Токсикоз – цей «побічний» симптом вагітності, на жаль, зустрічається дуже часто. Як правило, його супроводжують неприємні відчуття нудоти, а іноді навіть блювотні позиви. Якщо тест на вагітність виявився позитивним, вас несподівано стало нудити від улюблених раніше парфумів, а від однієї лише згадки про деякі страви до горла підкочується клубок – це ранній токсикоз.

 

Його основні симптоми такі:

сильні напади нудоти;

блювотні позиви;

інтенсивне слиновиділення;

різке зниження ваги;

слабкість і сонливість;

дерматит.

З таким явищем, як токсикоз, стикається практично кожна вагітна. Проте тут є і хороша новина – токсикоз дає знати про себе тільки на першому триместрі. В другому він значно слабшає, поступово зникаючи.

 

ЛІКАРІ РОЗРІЗНЯЮТЬ ДЕКІЛЬКА ступенів ТОКСИКОЗУ:

 

Слабкий токсикоз: позиви до блювоти не дуже часті, до п’яти раз на день. Супроводжується незначною втратою ваги – до трьох кілограмів.

Середній токсикоз: позиви до блювоти до десяти раз на день, втрата ваги до чотирьох кілограмів протягом двох тижнів. Може супроводжуватися зниженням артеріального тиску.

Важкий токсикоз: тривалі і дуже часті позиви до блювоти – до 25 раз на добу. Значна втрата ваги – до десяти кілограмів. Супроводжується підвищеною температурою і прискореним пульсом.

 

ТОКСИКОЗ: КОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ?

 

Найчастіше токсикоз проявляється на початку вагітності. Проте, поняття «початок» у кожної вагітної досить розмите – у когось це перші дні після затримки, у когось – п’ятий-шостий тиждень. Іноді має місце явище пізнього токсикозу, який починається на другому або третьому триместрі вагітності. Звертаємо вашу увагу на те, що цей вид токсикозу може бути небезпечним не лише для дитини, але і для матері. Зіткнувшись з ним, обов’язково проконсультуйтеся у вашого лікаря.

 

ТОКСИКОЗ: ЯК БОРОТИСЯ

 

На жаль, якогось способу, що дозволяє позбавитися від токсикозу на всі 100%, не існує. Тому кожна майбутня мама методом спроб підбирає ті, які допомагають максимально полегшити симптоми токсикозу. Серед найдієвіших лікарі називають наступні:

Як тільки прокинулися, не встаючи з ліжка, з’їжте маленький шматочок печива або щось з сухофруктів. Це допоможе нормалізувати в крові рівень глюкози.

Запах і смак цитрусових зазвичай знижує блювотні позиви.

Намагайтеся замінити смажені страви, стравами, приготованими на пару.

Харчуйтеся дробово, невеликими порціями.

Не переїдайте на ніч.

Радимо поступово випробувати кожний із згаданих способів, адже в них немає нічого складного. Сподіваємося, ви обов’язково знайдете той «свій», що допоможе позбавитися від такого неприємного симптому вагітності, як токсикоз.

 

ТОКСИКОЗ І СТАТЬ ДИТИНИ

 

Чи пов’язаний токсикоз зі статтю майбутньої дитини? Однозначної відповіді на це питання не існує. Лікарі, наприклад, схильні стверджувати, що визначити стать дитини за інтенсивності токсикозу не є можливим. А ось «народна мудрість» все ж має стосовно цього деякі прикмети. Так, якщо у вагітної сильний токсикоз – варто чекати на хлопчика. Якщо токсикоз зовсім слабкий або взагалі відсутній – має народитися дівчинка. Як би то не було, серйозно відноситися до старовинних повір’їв не радимо, адже є безліч точніших способів визначення статі дитини. Якщо ви ще не встигли ознайомитися з ними, то обов’язково зможете зробити це на нашому сайті.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 87
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше