Страх пологів

31 Січня 201618:14

Ви знаходитеся в чудовому становищі і з нетерпінням чекаєте появи на світ свого малюка. Єдине, що вас лякає – майбутня процедура пологів. На жаль, так вже влаштована людська психіка, що все нове і незвідане викликає у нас деякі побоювання.

 

Отже, страх перед пологами – досить поширене явище серед вагітних. Зіткнувшись з ним, треба передусім пам’ятати – зайві хвилювання вам зараз ні до чого, а зі страхами, якими б вони не були, завжди можна впоратися, знайшовши відповідні способи! Про це, дорогі майбутні мами, зараз і поговоримо.

 

Спершу, щоб «вивчити ворога», розглянемо найпоширеніші причини страху перед пологами:

 

  1. СТРАХ ПЕРЕД ПОЛОГАМИ: БІЛЬ

 

На біль при пологах скаржаться абсолютно всі жінки, які народжували. Проте практично всі жінки плутають біль під час переймів з неприємними відчуттями, якими супроводжуються пологи. Це різні речі, якщо так можна висловитися. Біль під час переймів дійсно може бути досить сильною. Проте так задумала природа, тому ви не перша, кому належить благополучно з нею впоратися. Повірте, немає нічого природнішого для жінки, ніж пологи. Більше того, медиками створені різні знеболювальні засоби, які допоможуть вам розслабитися. Стосовно самих пологів, то вони відбуваються не так болісно, як може здатися. В мить, коли дитина починає проходити по пологових шляхах, майбутня мама відчуває в області промежини цілком терпиме паління.

 

  1. СТРАХ ПЕРЕД ПОЛОГАМИ: КЕСАРІВ РОЗТИН АБО ПРИРОДНІ ПОЛОГИ

 

Будь-яка досвідчена акушерка з упевненістю скаже: після природних пологів жінка може встати і піти, а ось кесарів розтин – це дні реабілітації і крапельниць. Кесарів розтин виправдан тільки в тих випадках, коли в ньому дійсно є потреба. Більше того, кесарів розтин – це вже не пологи, а порожнинна операція, після якої можуть виникнути різні ускладнення. Тому настроюватися треба тільки на природні пологи, якими б складними вони вам не здавалися. Самі розумієте, краще зайву годину потерпіти незручності під час пологів, чим тривалий час відновлюватися після них.

 

  1. СТРАХ ПЕРЕД ПОЛОГАМИ: ШВИДКІ І РАПТОВІ ПОЛОГИ

 

Таку картину ми досить часто зустрічаємо в кіно, проте в житті такого не буває. Середньостатистична тривалість пологів – 10-12 годин. Цього часу цілком повинно вистачити, щоб ви успішно дісталися до пологового будинку.

 

  1. СТРАХ ПЕРЕД ПОЛОГАМИ: ЗАДУХА МАЛЮКА ОБВИТОЇ НАВКРУГИ ШИЇ ПУПОВИНОЮ

 

Щоб розвіяти цей страх, пояснимо: до моменту появи на світ малюк легенями не дихає. Необхідний для себе кисень він отримує через пуповину. Тому, навіть якщо дитина заплутається в ній, у лікарів, що приймають пологи, буде час, щоб її звільнити. І тільки після цього малюк зробить свій перший вдих легенями!

 

СТРАХ ПОЛОГІВ: ЯК ВПОРАТИСЯ

 

Тепер ви знайомі з найпоширенішими страхами перед пологами. А хто поінформований, той і озброєний! Для повної ж готовності до цього відповідального моменту, дамо вам декілька порад, які, напевно згодяться і будуть корисними.

 

– Запишіться на заняття, де майбутніх мам готують до пологів. Там ви отримаєте вичерпну інформацію про все, що вам належить пройти. Простіше кажучи, правило «більше знаєш – менше спиш» тут працює навпаки. Ви з’ясуєте для себе всі найосновніші моменти, тому і заспокоїтеся.

 

– Спробуйте поспілкуватися з мамами, які благополучно впоралися з пологами. Таке спілкування заспокоює і, як правило, налаштовує на потрібну хвилю.

 

– Проженіть геть всі неприємні думки, відволікніться! Приділіть час своїм захопленням і хобі, більше гуляйте, бувайте в кіно, на не занадто шумних концертах, заглядайте на виставки.

 

– Уникайте людей, які люблять «смакувати» різного роду історії-страшилки. Зайвий негатив вам зараз ні до чого.

 

– Підійдіть до пологів асоціативно. Спробуйте порівняти процес з відвідуванням до стоматолога, роблячи упор на те, що все пройде швидко, а після закінчення «процедури» настане довгождане полегшення.

 

– Думайте про те, що після самих пологів вас чекає найбільша з нагород, про яку мріють всі жінки :)

 

Легких вам пологів! Нічого не бійтеся і пам’ятайте: всі хвилювання і страхи – ніщо, в порівнянні з тим світлим почуттям, яке ви відчуєте, уперше взявши на руки свого малюка!

Коментарі
Всі 91
9
2
0
0
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше