Слінг! ух, ти ж, а що це?

31 Січня 201614:05

 

Іноді мами задаються питанням, як взагалі що-небудь зробити, якщо «бути поряд з мамою» для малюка означає буквально завжди залишатися на руках. Багато мам легко і вишукано вирішують цю проблему за допомогою слінгів – матерчатих перев’язів різних конструкцій для носіння маленьких дітей на собі. Такий спосіб практикували по всьому світу з давніх часів, але в співтоваристві сучасних мам він з’явився завдяки Вільяму і Марті Сірс, відомим педіатрам, авторам популярної книги «Ваша дитина».

 

СКІЛЬКОМА СПОСОБАМИ МОЖНА НОСИТИ ДИТИНУ НА СОБІ?

 

 

Слинг с кольцами (Ring sling)

 

Cлінг з кільцями (ring sling) це смуга тканини близько 200 х 70 сантиметрів, з одного боку у неї кільця, з іншого «хвіст». Носять цю штуковину на плечі, плечі обов’язково чергують. У такому слінгу легко міняти положення дитини з вертикального на горизонтальне, а якщо малюк в ньому заснув, можна непомітно «виринути».

   
Слинг-труба

 

Слінг-труба (і його варіант слінг-кишеня, pouch) кільце з тканини завдовжки близько 150 і шириною від 45 до 70 сантиметрів. Зазвичай його шиють під певний розмір і теж носять на одному плечі. Такий слінг легший і компактніший, чим з кільцями, але не підійде носіям різної комплекції.

 

 

 

Слинг-шарф (Wrap)

 

Слінг-шарф (wrap) – смуга тканини завдовжки до 6 метрів і шириною 50-80 сантиметрів. Існують класичні, середні і короткі. Слінг-шарф, мабуть, припускає найбільшу кількість поз для малюка, але вимагає від мам і тат певної умілості, зате навантаження розподіляється між двома плечима, спиною і попереком.

 

 

Май-слинг (Mei-Tai)

 

 

Май-слінг (він же Asian Baby Carrier, він же Mei-Tai) – прямокутник з щільної тканини з довгими лямками, вшитими в кути. Він найбільш схожий на традиційний рюкзак-«кенгуру», носиться на обох плечах.

 

Різні слінги дозволяють носити дітвору попереду, ззаду і збоку від себе, сидячи і лежачи.

 

НОСИТИ АБО НЕ НОСИТИ: ЗА І ПРОТИ ВИКОРИСТАННЯ СЛІНГІВ

Плюси слінгів цілком очевидні – вони дарують вам вільну пару рук. В слінгу малюка можна погодувати і заколисати, в ньому набагато легко носити свою крихітку. Він займає зовсім мало місця і майже нічого не важить, в порівнянні з коляскою. Знову ж таки – це красиво :) Можна зібрати колекцію слінго-аксесуарів і слінгів різних забарвлень на всі випадки життя і залучати тата, щоб він гордо носив спадкоємця. Врешті-решт, такий спосіб носіння дітвори виручить вас в метро, на сходах, у великому торговому центрі, де з коляскою незручно.

 

Проте, як і з будь-якими іншими речами для дитини, важливо бути уважним, вибираючи слінг. Через особливості конструкції сумки-слінги (bag slings або bag-style slings) можуть утруднювати дихання малюка, тому фахівці називають їх потенційно небезпечними.

 

Слінгоносіння вимагає майстерності, втім, цілком доступної, і дотримання техніки безпеки. Якщо ви вирішите використовувати слінг, варто уважно познайомитися з інструкцією, а ще краще – проконсультуватися з експертом. Інтернет повний інформації, відгуків батьків і фахівців, а також співтовариств, де можна порадитися, помінятися слінгами або недорого їх купити.

 

Основні принципи носіння слінгу спираються на здоровий глузд: 

* важливо правильно розташовувати дитину в перев’язі будь-якого типу і стежити, щоб тканина не утрудняла дихання;

* пам’ятайте, що з дитиною в слінгу ваші габарити істотно змінилися;

* не підходьте близько до потенційних джерел небезпеки, діти, які особливо підросли, дуже цікаві і майже напевно спробують до них дістатися;

* коли дитина в слінгу перед вами або збоку, не їжте і не пийте гарячі напої;

* вибирайте зручне і стійке взуття;

* пам’ятайте, що слінг не замінює дитяче крісло для автомобіля і велосипеда.

 

Подобається нам це чи ні, оточуючі вас люди часто готові прийняти участь у вихованні чужих дітей, будьте морально готові: зі слінгом можна викликати масу різноманітних емоцій у бабусь біля під’їзду. З іншого боку, якщо вам зручно, можна нести корисні знання в маси або просто не звертати увагу :)

 

Май-слинг сзади (Mei-Tai)

 

 

Слинг с кольцами спиной к маме

 

Для ілюстрації цієї статті ми використовували фотографії з відкритих джерел. Зображення розміщені виключно для ознайомлення. Якщо ви – правовласник і не бажаєте, щоб ваші фото знаходилися на цьому сайті, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 236
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше