Режим харчування вагітної

27 Січня 201622:29

Правильне харчування під час вагітності – запорука не лише хорошого самопочуття майбутньої мами, але і гарантія правильного розвитку малюка. З цією простою істиною знайома кожна жінка, яка планує стати мамою. Звичайно, ви можете заперечити, посилаючись на те, що раніше наші мами і бабусі особливо не замислювалися про повноцінне і збалансоване харчування, а діти народжувалися міцними і здоровими. Проте не варто забувати, що в ті часи не було генетично модифікованих продуктів, при виробництві не використовувалися шкідливі барвники, консерванти та інші речовини, що завдають шкоди організму.

 

Природою влаштовано так, що малюк отримує всі необхідні корисні речовини з організму матері. Якщо в організмі вагітної їх буде недостатньо для двох, про це просигналізують головні болі, запаморочення, слабкість, токсикоз, а також печії. У разі, коли поживних речовин в організмі матері бракує навіть для неї самої, наслідки для дитини можуть бути самими невтішними. Тому так важливо правильно їсти, дотримуючись режиму прийому їжі.

 

ГОЛОВНІ ПРИНЦИПИ ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

 

Отже, вибір на користь правильного режиму харчування під час вагітності зроблений. Проте, не кожна майбутня мама ознайомлена з тим, що саме він передбачає. Тому приведемо початковий список найважливіших рекомендацій:

«Їсти за двох» – помилковий принцип минулого. Не намагайтеся дати малюкові більше корисних речовин, чим йому потрібно. Дитина все одно їх не прийме, а все, з’їдене понад норми, залишиться в організмі мами у вигляді зайвих кілограмів.

 

Найголовніший принцип правильного харчування – не кількість, а якість і різноманітність.

 

Не рекомендують різко міняти режим і принципи харчування, якщо не йдеться про їх грубі порушення.

 

Прислухайтеся до своїх гастрономічних бажань. Якщо вам хочеться з’їсти щось незвичайне, наприклад, крейду, або ж щось з тих продуктів, які вагітним радять вживати в обмежених кількостях (оселедця або лимон), не варто собі відмовляти. Так ваш організм намагається сказати, що йому бракує якогось елементу, що міститься в цих продуктах.

 

Меню вагітних, по можливості, повинне містити всі основні типи продуктів. Немає нічого такого, що було б протипоказано на всі 100%, головне – не зловживати. Наприклад, якщо вам дуже захотілося тістечко, так і бути, з’їжте. Але тільки одне, а краще – половинку. І в першій половині дня :)

 

Пам’ятайте, їжу необхідно ретельно пережовувати.

Не варто їсти безпосередньо перед сном, краще, щоб останній прийом відбувся як мінімум за дві години до того моменту, як ви опинитеся в ліжку.

 

СКІЛЬКИ ТРЕБА ЇСТИ ВАГІТНІЙ?

 

У першому триместрі вагітності радять харчуватися не рідше 4 раз на день. Про перекуси також не варто забувати. Ви не повинні відчувати голоду, а щоденний раціон при цьому не повинен перевищувати показника в 2000 ккал. В другому і третьому триместрі вагітності рекомендують перейти на частіше харчування – 5-6 раз на день. Не забувайте – сніданок і обід треба зробити найкалорійнішими. Стосовно вечері, то увечері краще з’їсти щось легке. Загальна кількість добових калорій в ці триместри має бути не менше 2200.

 

БОРЕМОСЯ ЗІ ШКІДЛИВИМИ ЗВИЧКАМИ ХАРЧУВАННЯ

 

Дотримуватися правильного режиму харчування – справа не з простих. Особливо, якщо раніше ви ніколи не надавали цьому значення. Саме тому свій режим і раціон харчування не радять піддавати різким змінам. Краще робити це поступово, почавши ще до зачаття малюка. Повірте, тоді у вас буде досить часу, щоб побороти свої шкідливі звички і повністю пристосуватися до оновлень раціону і режиму. Успіхів, знаємо точно – у вас все вийде!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 56
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше