Розвиток дитини від 1 до 2 років

01 Січня 197015:18

Розвиток дитини від 1 до 2 років – стрімкий процес, під час якого малюк дізнається неймовірну кількість всього нового і цікавого. Батьки не можуть нарадуватися тому, що карапуз вже вміє робити, і поспішають навчити його ще чомусь новенькому.

 

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ В 1 РІК

 

В однорічному віці фізичний розвиток дитини батьки можуть оцінити за такими критеріями: малюк упевнено стоїть без підтримки, ходить з підтримкою дорослого, активно повзає по сходах вгору і вниз, крокує по сходах приставним кроком, присідає і піднімає предмети, залазить на диван, ліжко, крісло. Для розвитку дітей цього віку чудово підходять різні пірамідки, які малюк повинен збирати сам і за допомогою батьків, кубики, з яких можна складати башти, іграшки на коліщатках, які можна котити перед собою, ігри з різними предметами побутових речей: гребінцями, каструлями, капелюхами (тільки під наглядом батьків). Також в цьому віці малюки вже чудово сприймають барвисті книги з картинками і казки, які можуть читати мама і тато. Чудове розвиваюче заняття для крихітки окрім ігор – розмови. Розмовляйте з малюком, вчіть його новим словам і вислуховуйте весь милий дитячий лепет. Також можна показати крихітці, як правильно одягатися самому і одягати ляльок.

 

РОЗВИТОК ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

 

Важливу роль в цьому віці грає і розвиток логічного мислення у дітей. На самому початку малюкові досить важко визначити логічний зв’язок між предметами. Починати треба з найпростішого: вивчаючи кольори, попросить дитину розставити іграшки за певним кольором, при вивченні фігур попросить окремо відкласти пірамідки або кубики. Також можна навчити крихітку розкладати олівці і фломастери, м’які іграшки тощо. Граючи в такі прості ігри, дитина закріплює знання про те, що предмети можна сортувати за якимсь принципом. З віком малюк дізнається все більше характеристик предметів: розмір, твердість, смак та інше.

 

РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

 

Однією з важливих умов нормального формування особи є розвиток мовлення у дітей раннього віку. Оволодіння цією навичкою – складний і багатосторонній процес. Для того, щоб допомогти малюкові якнайшвидше набути здатності спілкуватися з іншими людьми, більше розмовляйте з ним:

– розмовляйте в розміреному темпі, не поспішайте;

– стежте за правильною вимовою, адже дитина вчиться у вас;

– вимовляєте всі звуки і слова чітко. Не сюсюкайте!

 

Пам’ятайте про те, що розвиток мовлення відбувається в усіх діток по-різному. Малюки розмовляють тільки у тому випадку, якщо у них виникає потреба обговорити з дорослим якийсь певний предмет. Щоб дитина хотіла розмовляти, уважно слухайте те, що вона намагається донести до вас, не виправляйте кожне слово, вчіть разом вірші і читайте казки, допомагайте крихітці будувати зв’язні і зрозумілі оповідання і вводьте нові слова, пояснюючи їх значення.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 142
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше