Застуда у матері-годувальниці. чим лікувати?

01 Січня 197015:26

Якщо розглядати питання прийому медикаментів і годування грудьми, то бажаний постулат звучить приблизно таким чином: «Матерям-годувальницям бажано уникати медикаментозного лікування».

 

Проте в житті виникають ситуації, коли мамі необхідно прийняти ліки, і тоді при виборі медикаментів дуже важливо оцінити співвідношення лікувального ефекту для матері і несприятливої дії на організм дитини, після чого вибрати ті препарати, які погано проникають в грудне молоко і найменш токсичні для малюка. І ось тут потрібна консультація лікаря (який, власне, і призначає препарат) і лікаря-педіатра (який допоможе уточнити можливий побічний вплив ліків на організм дитини), що у результаті допоможе правильно підібрати медикамент. Крім того, перш ніж почати прийом препарату, необхідно уважно прочитати інструкцію: там буде вказано, чи безпечний медикамент для матерів-годувальниць.

 

Проникнення лікарських речовин в молоко через стінку клітин молочної залози відбувається головним чином шляхом звичайної дифузії: від високої концентрації в крові до нижчої в молоці.

Слід пам’ятати, що більшість лікарських препаратів для місцевого застосування (мазі, краплі, розтирання тощо) безпечні для дитини, оскільки не всмоктуються в кров матері і не потрапляють в молоко.

 

Отже, що робити, якщо у матері застуда/інфекція.

Перше: продовжуйте годувати грудьми – в цьому випадку разом з материнським молоком дитина отримає напрацьовані вашим організмом антитіла проти збудників цієї інфекції. Під час годування і при контакті з дитиною надівайте маску: таким чином ви забезпечите безпеку малюку від отримання інфекції повітряно-краплинним шляхом.

 

Друге: якщо за свідченнями вам були призначені антибіотики, то це не означає, що треба перервати грудне годування. Необхідно підібрати такий препарат, який або не проникає в молоко матері, або робить на дитину найменш виражену токсичну дію (наприклад, препарати ряду пеніциліну, макроліди (еритроміцин і його аналоги)). В разі вживання антибіотиків ви повинні приймати пробіотики (лакто- і біфідофлору), а також давати їх дитині (найкраще лактофлору).

 

Третє: якщо у матері лихоманка, то з метою зниження температури рекомендованим є застосування парацетамолу або ібупрофену. Категорично не рекомендується використовувати анальгін і аспірин. Також не можна комбінувати парацетамол і ібупрофен для посилення ефекту.

 

Четверте: якщо у мами кашель, найкращим виходом буде удатися до «народних» засобів (тепле пиття), а якщо необхідно поліпшити відходження мокроти, можна використовувати муколітики (Лазолван, Амброксол або аналоги, АЦЦ).

 

П’яте: якщо болить горло, то допоможуть полоскання (наприклад, розчином морської солі), тепле пиття (компот з сухофруктів або невеликі порції теплого молока), сприятливий режим, місцеві обволікаючі засоби – ось концепція лікування проблем горла у матері-годувальниці. Також можна розсмоктувати пігулки і пастилки (наприклад, фалімінт, трахосан тощо).

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 63
9
3
3
5
5
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше