За режимом або на вимогу?

01 Січня 197017:48

Не складно здогадатися, що, коли мова заходить про грудне годування на вимогу, свої правила диктує малюк. А ось грудне вигодовування «за режимом» – це графік харчування, яке для дитини встановлює мама. Фахівці вважають, що обидва способи мають як свої позитивні якості, так і недоліки. Тому, перш ніж ви приймите якесь рішення, треба всебічно розібратися, які особливості кожного з них.

 

ГОДУВАННЯ НА ВИМОГУ

 

Під час того, як малюк їсть, в жіночому організмі виробляються гормони, які відповідають за лактацію. Це сприяє регуляції виділення необхідної кількості молока. Крім того, повне звільнення грудей допомагає уникнути таких неприємних захворювань, як мастит і лактостаз.

Не варто забувати, що материнські груди для немовляти – це не лише спосіб задовольнити голод, але і єдина можливість відчувати себе у безпеці.

 

Мами, що дотримуються правил грудного вигодовування на вимогу, відмічають наступні плюси цього методу:

 

Малюк стабільно набирає вагу, не хворіє, краще себе почуває.

 

Відпадає потреба в пустушках і сосках.

 

Встановлюється винятковий зв’язок між дитиною і мамою.

 

Спостерігається хороший сон і активність дитини, коли вона не спить.

 

Раннє припинення відрижки.

 

Відсутність проблем з лактацією.

 

Можливість погодувати дитину у будь-який час.

 

Не дивлячись на численні плюси грудного вигодовування на вимогу, не можна випускати з уваги і декілька негативних чинників:

 

Сильна прихильність дитини до мами.

 

Втрата контрацептивного ефекту вигодовування.

 

Після ночі груди можуть твердішати, в них можуть виникати неприємні відчуття.

 

Строга дієта мами.

 

Необхідність годування за межами будинку.

 

Як би то не було, більшість фахівців віддають перевагу саме годуванню на вимогу, хоча, з такою точкою зору згодні не всі. Наприклад, лікар Комаровський авторитетно заявляє, що годування немовляти має відбуватися згідно з вільним принципом, суть якого полягає в наступному:

 

прикладати малюка до грудей слід на вимогу, проте, не частіше, ніж кожні дві години;

 

забирати груди треба лише після того, як немовля саме випустить сосок з рота;

 

не слід проводити зціджування, якщо в них немає особливої потреби.

 

Як бачимо, ця схема наближена до годування на вимогу, проте, припускає деякі обмеження частоти прикладання дитини до грудей.

 

ГОДУВАННЯ ЗА РЕЖИМОМ

 

Багато педіатрів все частіше говорять про те, що годування за режимом – це пережитки минулого. Воно є єдиним правильним вибором лише в тому випадку, якщо йдеться про штучне вигодовування малюка. При годуванні дитини грудьми «за графіком», мами досить часто стикаються з наступними проблемами:

 

підвищується вірогідність появи маститу;

 

виникають проблеми з лактацією;

 

іноді про себе дає знать нестача молока;

 

довіра дитини до матері внаслідок відмови давати груди на вимогу може спотворитися.

 

Серед плюсів грудного вигодовування фахівці виділяють такі:

 

чіткий режим харчування малюка;

 

налагоджений сон дитини;

 

умовна незалежність матері від дитини.

 

Все ж, перелічені плюси досить суперечливі. Це пов’язано з тим, що режим, який батьки як би «нав’язують» дитині, не завжди співпадає з його біоритмами. Дуже часто трапляється так, що малюк в момент, коли йому пропонують їсти, просто не голодний. А ось через деякий час, коли відчуття голоду дає про себе знать, він починає плакати і капризувати, чим доставляє чималі незручності батькам, які зараз не мають наміру його годувати.

При виборі методу грудного вигодовування слід відштовхуватися не лише від потреб дитини, але і від потреб мами. Це дуже важливо. Наприклад, якщо ви розумієте, що через нетривалий час вам треба буде виходити на роботу, від принципів грудного вигодовування на вимогу краще відмовитися.

 

У всякому випадку – вибір за вами. Саме так стверджує більшість мам. Найголовніше, організувати процес так, щоб він був максимально комфортним для обох його сторін. І ще – не думайте, що вибір якогось з режимів виключає перехід на іншій. Дуже часто у малюків, які харчуються на вимогу, через 3-4 місяці режим виробляється самостійно. Хоча, буває і навпаки – чим старше стає дитина, тим хаотичніше вона починає харчуватися. В цьому випадку переходу до годування за режимом просто не уникнути.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 273
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше