Планування вагітності

28 Січня 201621:17

У житті кожної сімейної пари в певний момент відбувається розмова, яка закінчується словами: ми вже готові до того, щоб завести дитину :) Прийнявши рішення зі своєю половинкою, ви напевно встигли поговорити про того, кого більше хочеться – хлопчика або дівчинку, а також – як назвати свою майбутню дитину. Що ж далі? Якщо ви опинилися тут, то, швидше за все, шукаєте питання на цю відповідь. Вона проста – починаємо планування вагітності.

 

ЧОМУ ВАЖЛИВЕ ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ?

 

Скажемо відразу – планування вагітності є дуже важливим і відповідальним процесом, Саме правильне планування допоможе майбутній мамі легше перенести вагітність, збільшить шанси на народження здорового малюка, крім того – швидко відновитися після пологів.

 

ОСНОВНІ ЕТАПИ ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ

 

Процес планування вагітності умовно можна поділити на декілька етапів: перший – передпланування, другий – етап обстежень, третій – період підготовки.

 

ЕТАП ПЕРЕДПЛАНУВАННЯ

 

На етапі передпланування вагітності слід відмовитися від абсолютно всіх шкідливих звичок. Від них слід позбавитися не пізніше, ніж за декілька місяців до зачаття. Ідеальною ж вважають відмову за рік або хоч би півроку. Стосовно алкоголю – його нечасте вживання в невеликих дозах не протипоказано, проте зловживати їм найсуворіше забороняється.

 

ЕТАП ОБСТЕЖЕНЬ

 

Планування вагітності передбачає медичне обстеження батьків. Майбутній мамі неодмінно слід відвідати гінеколога, стоматолога і терапевта. Цих трьох лікарів ні в якому разі не можна обійти стороною. Також важливо обов’язково здати усі необхідні аналізи при плануванні вагітності. Дуже важливо провести аналізи крові, сечі і зробити УЗД. При необхідності фахівці призначать вам додаткові аналізи. Майбутньому батькові слід розпочати обстеження з уролога. Також особливу увагу слід приділити щепленням, які радять зробити перед вагітністю: проти краснухи, вітрянки, гепатиту. Ці процедури в майбутньому допоможуть народити здорового і міцного малюка.

 

ПЕРІОД ПІДГОТОВКИ

 

У цей період більшість майбутніх мам повинна зосередитися на правильному харчуванні, а також замислитися про зміцнення свого організму. Зміцнюють його вітаміни, тому пора поставити питання – які саме вітаміни при плануванні вагітності варто включити у свій щоденний раціон? І так, під час вагітності підвищується потреба в кальції, залізі, магнії і цинку. Фолієва кислота і планування вагітності – також поняття нероздільні. Потреба організму майбутньої мами у фолієвій кислоті зростає дуже сильно. Адже саме вона відповідає за правильний поділ клітин, кровотворення та інші важливі процеси, які переживає малюк 9 місяців. Всі необхідні вітаміни при плануванні вагітності та їх дозування після обстеження вам допоможе підібрати терапевт.

 

Сподіваємося, що наша стаття стала для вас корисною :) Проте не забувайте, кожна сімейна пара унікальна, тому і процес планування вагітності може відрізнятися. Як саме – пояснить сімейний лікар, якого радимо відвідати відразу ж після того, як у вас відбулася бажана розмова :)

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 77
9
5
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше