Харчування в другому триместрі: все, що треба для розвитку

31 Січня 201613:24

 

 

 

 

З четвертого-п’ятого місяця вагітності розпочинається період активності малюка. Часті перекуси і невеликі порції – запорука здоров’я і хорошого засвоєння цінних складових їжі.

ХАРЧУВАННЯ В ДРУГОМУ ТРИМЕСТРІ: ВСЕ, ЩО ТРЕБА ДЛЯ РОЗВИТКУ!

 

Результати спостережень фахівців і самих вагітних говорять про те, що другий семестр в основному спокійний і приємний. Гормональний фон продовжує змінюватися, але вже не так нестримно, і у більшості випадків ранкова нудота (ура!) залишається позаду. З 13 до 26 тижня малюк здорово зростає – з розмірів персика десь до 30 сантиметрів, –  разом з ним збільшується матка і ваш живіт. В цей період інтенсивно розвивається нервова і м’язова системи, удосконалюється скелет, ускладнюється мозок дитини. До кінця другого триместру працюють вже усі органи чуття і ендокринні залози, добре прослуховується биття серця. І всі ці зміни вимагають достатньої кількості вітамінів, мінералів, білків, вуглеводів і жирів.

 

ЯК, ЧОМУ І ЩО ВАРТО З’ЇСТИ В ДРУГОМУ ТРИМЕСТРІ?

 

 

З четвертого-п’ятого місяця вагітності розпочинається період активності малюка, маса матки зростає, збільшується об’єм крові, а значить майбутня мама потребує калорійнішого харчування. З іншого боку, зростаючий апетит вимагає уважного відношення до їжі, не варто переїдати і занадто швидко набирати вагу, тому енергетична цінність їжі підвищується трохи, упор робиться на цінності поживній. Існує набір елементів, на які треба звернути увагу в другому триместрі:

 

Питание во 2 триместре: железо

 

Залізо важливе для кровотворення, а кров допомагає доставити поживні речовини малюкові, різноманітьте свій раціон продуктами, багатими залізом – курагою, шпинатом, бобовими, гарбузовим насінням, горіхами, молюсками, гречкою. Не всі фахівці рекомендують вживати печінку через небезпечно високий вміст вітаміну А. Солона їжа і зловживання рідиною не сприяють засвоєнню заліза.

 

Питание во 2 триместре: кальций

 

Кальцій потрібний для розвитку кісток і хрящиків. Його достатня кількість збереже ваші власні зуби і кістки у хорошому стані. Зверніть увагу на молочні продукти, капусту броколі і пекінську, стручкову квасолю, інжир, ревінь, фініки і чорнослив.

 

Питание во 2 триместре: белок

 

Білок особливо важливий в цей період, це паливо для зростаючого організму. Здорово, якщо вдається дотримуватися балансу рослинного і тваринних білків.

 

Питание во 2 триместре: клетчатка

 

Клітковина допомагає нормальній роботі травної системи, забезпечує нормальне функціонування кишківнику і запобігає закрепам. Висівки, морква, капуста, баклажани, вівсянка, бобові, суцільне зерно і фрукти – ваші хороші друзі в цей період.

 

 

Питание во 2 триместре: витамин С

 

Потрібні також вітамін С (шипшина, чорна смородина, броколі)

 

Питание во 2 триместре: витамин D

 

Вітамін D (риба, тофу, молочні продукти)

 

Питание во 2 триместре: витамин А

 

Вітамін А (батат, морква, диня)

 

Питание во 2 триместре: витамин В

 

Вітаміни групи В (бобові, шпинат, авокадо)

 

 

Питание во 2 триместре: йод

 

 

Йод (водорості, морська сіль, креветки)

 

Питание во 2 триместре: фосфор

 

 

Фосфор (пармезан, лосось, горіхи)

 

Питание во 2 триместре: магний

 

 

Магній (суцільний коричневий рис, банани, сухофрукти)

 

 

Питание во 2 триместре: жиры

 

 

Не забудемо жири, в першу чергу ненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6, покращують діяльність серцево-судинної системи, сприяють міцному імунітету, запобігають пізньому токсикозу і важливі як будівельний матеріал для мозку людини. Багата потрібними жирами морська риба, насіння льону, горіхи, нерафіновані олії оливок, кукурудзи, зелень, гарбуз.

Часті перекуси і невеликі порції – запорука здоров’я і нормального засвоєння цінних складових вашої їжі. В другому триместрі досить велике навантаження випробовує печінка, тому не захоплюйтеся продуктами з високим вмістом холестерину. Між простими і складними вуглеводами краще вибирати складні, цукру – аka: прості вуглеводи в період вагітності розщеплюються ще швидше, ніж зазвичай, і потрапляючи в кров провокують скачки рівня глюкози – побережемо підшлункову від зайвого навантаження. Ближче до двадцятого тижня можна поступово зменшувати кількість рідини. Якщо ви ведете активний спосіб життя, ваша їжа має бути більш поживнішою, і навпаки – менше активності, означає менше калорій.

Деякі фахівці рекомендують вилучати в другому семестрі потенційні харчові алергени, це не означає, що якісь продукти строго заборонені, з’їдати час від часу шматочок шоколаду, апельсин або трохи торта – абсолютно нормально.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 143
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше