Харчування під час вагітності

28 Січня 201621:14

Одне з найпоширеніших питань у дівчат, пов’язаних з харчуванням, – чого б такого з’їсти, щоб схуднути? Упевнені, цей жарт ви чули не один раз :) Коли ж мова заходить про харчування під час вагітності – тут вже не до жартів. До нього треба віднестися дуже і дуже серйозно. Адже від того, яким буде харчування під час вагітності, залежить не лише ваше здоров’я, але і здоров’я вашої майбутньої дитини. Отже, спробуємо розкласти по поличках основні моменти, пов’язані з харчуванням майбутньої мами.

 

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ. ЗА ЧИМ СТЕЖИТИ?

 

Особливу увагу слід приділити наступним складовим, на яких базується правильне харчування під час вагітності

– фахівці давно довели, що для кожної майбутньої мами має бути складене меню харчування під час вагітності;

– до його складу необхідно включати більше свіжих, натуральних продуктів;

– дуже важливо стежити за якістю і кількістю з’їденого, переїдання – погана звичка, яка може негативно відбитися на розвитку дитини;

– також важливо приділяти увагу чистоті вживаних продуктів, щоб виключити ризик отруєння;

– харчування під час вагітності повинне ґрунтуватися на перевірених, правильно приготованих продуктах;

– в цей період не варто експериментувати з новими або екзотичними стравами.

 

ЯК ЧАСТО ПРИЙМАТИ ЇЖУ?

 

Порції мають бути невеликими, а весь добовий раціон краще поділити на 5-6 їжі. День радять розпочинати з повноцінного сніданку, а вечеря має бути легкою. Робіть перекуси, це дозволить запобігти переїданням. Лікарі не рекомендують дотримуватися застарілого стереотипу «вагітної треба їсти за двох», оскільки це помилка.

 

ХАРЧУВАННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ. МЕНЮ

 

Солодощі

На період вагітності рекомендують звести дозу солодощів до мінімуму, адже цукор – це частенько зайві і порожні калорії. Альтернативою солодощам можуть служити фрукти. Чим більше фруктів містить меню харчування під час вагітності, тим краще.

 

Солоності

Солоності також краще вживати мінімум. Сіль затримує вологу в організмі, що може привести до набряків і гіпертонії.

 

Кава і чай

На час вагітності краще вилучити зі свого меню продукти, які містять кофеїн. Вони можуть негативно позначитися на розвитку дитини. Звичайну каву краще замінити на каву без кофеїну, а чай – на трав’яний або фруктовий. Алкоголь варто вилучити з раціону майбутньої мами під час вагітності. Він може завдати непоправної шкоди вашій майбутній дитині.

 

ВІД ЧОГО ВАРТО ВІДМОВИТИСЯ

 

Крім того, краще прибрати з раціону харчування під час вагітності смажене, мариноване і копчене. Краще віддати перевагу вареним, тушкованим і приготованим на пару продуктам. З харчування під час вагітності краще вилучити сосиски, готові паштети, м’ясні і рибні консерви, ковбасні вироби.

 

Фахівці радять розділяти харчування під час вагітності за тижнями. Адже в певний період розвитку плоду йому потрібні ті або інші вітаміни і мінерали. Саме тому харчування майбутньої мами має бути збалансованим упродовж всієї вагітності.

 

При ознайомленні з основними правилами харчування під час вагітності, може здатися, що вас чекає дуже нелегкий гастрономічний період. Проте це не так. Повірте, до корисного звикають дуже швидко! А розуміння того, що правильне харчування під час вагітності підвищує шанси народити здорову дитину, дозволить легко впоратися з усіма труднощами і отримати максимум корисного як для організму мами так і майбутнього малюка.

                

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 46
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше