Пігментація

14 Березня 201621:34

Під час вагітності жіночий організм проходить через безліч різних змін і «перебудов» – кожна дівчина, яка збирається народити дитину, напевно про це знає. Досить часто процеси, що відбуваються в організмі вагітної, можуть викликати зміну кольору шкіри на різних ділянках тіла. Це явище називають  пігментація при вагітності.

 

 Існує поширений забобон, що пігментація – це обов’язково потемніння якої-небудь ділянки шкіри. Нічого подібного! Шкіра може стати і світліше. Проявляється пігментація внаслідок того, що організм виробляє надлишок меланіну, речовини, що відповідає за колір шкіри людини. Якими саме можуть бути плями – залежить від біологічних характеристик майбутньої мами: якщо вона світла, то, швидше за все, з’являться темні плями, і навпаки.

 

ПІГМЕНТАЦІЯ, Як правило, ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ НА НАСТУПНИХ ДІЛЯНКАХ ТІЛА:

 

Обличчя (лоб, підборіддя, щоки, губи). Пігментація під час вагітності на обличчі ще називається «маскою вагітної». Частіше за все плями мають неправильну форму. Також можлива поява своєрідної арки від скроні до скроні через весь лоб. А ось якщо у вас раніше спостерігалася схильність до появи веснянок, швидше за все, під час вагітності їх кількість збільшиться.

 

Внутрішня частина стегон. Можуть з’явитися як невеликі, так і досить об’ємні плями.

 

Живіт. На животі пігментація при вагітності зазвичай проявляється у вигляді смужки, яка спускається від пупка до лобка.

 

Ореоли молочних залоз. Пігментація на сосках найчастіше проявляється вже після пологів – вони стають темно-коричневого кольору.

 

ПІГМЕНТАЦІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: ПРИЧИНИ

 

Серед причин появи пігментних плям у вагітних фахівці виділяють такі:

генетична схильність;

гормональний збій;

часті і сильні стреси.

 

ПІГМЕНТАЦІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: ЯК ПОЗБАВИТИСЯ

 

Ясна річ, кожна жінка хоче залишатися красивою, тим більше, під час такого відповідального періоду, як вагітність. На жаль, повністю позбавитися від пігментних плям, які виникають на обличчі, грудях, животі і ногах, – неможливо. Проте, зробити їх не такими явними – завдання цілком здійсненне. Єдине, про що треба пам’ятати – будь-які косметичні засоби перед застосуванням потрібно показати вашому лікареві, щоб виключити з них ті, які можуть містити шкідливі для вас і дитини речовини. Існують і народні методи боротьби з пігментними плямами під час вагітності. Нижче приведемо деякі з них:

маски з кисломолочних продуктів: кефір або сметана;

маски з огіркового пюре;

компреси з соку грейпфруту;

компреси з соку петрушки.

На закінчення скажемо – переживати через появу пігментних плям на тілі категорично не стоїть. Після пологів вони самі зникнуть протягом двох-трьох місяців. Тому не затьмарюйте прекрасний час вагітності поганим настроєм з такого нікчемного приводу.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 71
9
4
3
1
8
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше