Перший триместр вагітності і його особливості

31 Січня 201617:52

Першим триместром прийнято називати перші 13 тижнів вагітності. Це найважливіший період для малюка, оскільки зараз формуються всі його внутрішні органи.

 

Для майбутніх мам 1 триместр вагітності, як правило, досить хвилюючий. Від цього, на жаль, нікуди не подітися, оскільки в організмі відбуваються гормональні перебудови. Тут можемо порадити лише одне – зберігайте спокій і намагайтеся зробити все для того, щоб малюк, якого ви носите під серцем, якомога менше відчував ваші переживання.

 

1 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: СИМПТОМИ

 

Якщо говорити про кількість сюрпризів, які підносить все перебування в «цікавому становищі», то 1 триместр вагітності по праву – найбагатший. У ці тижні багато мам стикаються з рядом симптомів, що доставляють деякі незручності. Основні з них такі:

 

 1. Досить швидка стомлюваність.
 2. Часте сечовипускання.
 3. Закрепи і нудота.
 4. Больові відчуття в ділянці грудей.
 5. Легкі запаморочення.

 

Проте заздалегідь хвилюватися не варто. Більшість цих симптомів упродовж 1 триместру вагітності можуть і не виникнути. Скажемо більше – деякі щасливиці довгий час навіть не підозрюють, що в їх організмі почали відбуватися зміни. Якщо ж ви, все ж таки, зіткнулися з якимись вищеперелічених симптомів 1 триместру вагітності – зневірятися ні в якому разі не варто. Усі вони проходять, якщо наслідувати правильний режим дня і харчування, а також дотримуватися рекомендацій вашого лікаря.

 

1 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: МОЖЛИВІ НЕБЕЗПЕКИ

 

Перший небезпечний період для кожної жінки, що виношує дитину, це 2-3 тиждень вагітності. На цьому етапі яйцеклітина, що запліднилася, повинна прикріпитися до стінок матки для подальшого розвитку. Прикріплення може не статися з ряду причин:

* аномальна будова матки;

* травма слизової матки;

* рубці;

* наявність в матці перегородок.

 

Уникнути цих неприємностей допоможе своєчасне відвідування гінеколога, а також проходження ультразвукового дослідження малого тазу.

 

Другим небезпечним періодом 1 триместру вагітності може стати 8-12 тиждень. Впродовж цих тижнів у деяких вагітних трапляється так званий самоаборт. Його причиною частенько бувають гормональні порушення в організмі жінки, а також відхилення в розвитку плоду.

 

1 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: ВІТАМІНИ

Як ми вже встигли сказати раніше – важливість 1 триместру вагітності для малюка складно переоцінити, оскільки у нього починають формуватися абсолютно всі органи. З цієї причини вітаміни на цьому терміні вагітності є строгою необхідністю, а не лікарською примхою. Для того, щоб малюк розвивався правильно і повноцінно, вагітним рекомендують спеціальні комплекси вітамінів. Займатися самодіяльністю тут не можна ні в якому разі. Обов’язково зверніться до лікаря – дослідивши ваш організм, він призначить вітаміни, необхідні саме вам, а також дасть поради з дозування і часу прийому.

 

1 ТРИМЕСТР ВАГІТНОСТІ: ЩО НЕ МОЖНА?

 

Не відкриємо особливого секрету, повідомивши, що під час вагітності існує безліч різних заборон. І в 1 триместрі вагітності їх найбільше. Серед основних лікарі виділяють такі:

 1. Паління і вживання алкоголю – протипоказані найсуворіше.
 2. Кофеїн – від нього краще утриматися. Якщо відмовитися від кави ну ніяк не виходить, перейдіть на каву без кофеїну.
 3. Жирна, смажена їжа.
 4. Ні в якому разі не міняйте котячий туалет – існує величезна вірогідність заразитися токсоплазмозом.
 5. Важкі речи і фізичні навантаження.
 6. Відвідування лазень або саун.

 

Стримування від вищеперелічених пунктів допоможе уникнути безлічі небажаних наслідків вагітності 1 триместру і дозволить на повну насолодитися цим прекрасним періодом вашого життя! Гарного вам настрою і тільки приємних відчуттів!

Коментарі
Всі 46
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше