Перший прикорм за схемою доктора Комаровського

11 Лютого 201618:32

«Пора б вже подумати про прикорм малюка» – упевнені, від ваших мам і бабусь ви чули це тоді, коли крихітці виповнився місяць, а потім, коли два, і так далі... Річ у тому, що схема введення прикорму ще 20–30 років тому дуже сильно відрізнялася від тих, які рекомендовані дитині сьогодні.

 

Прикорм для дітей починали вводити раніше, оскільки тоді забезпечити дитячий організм всіма необхідними вітамінами і мікроелементами було значно важче. Тепер же, коли у мам є можливість дотримуватись правильного, різноманітного і збалансованого харчування, необхідності займатися введенням прикорму в такому ранньому віці немає. Найоптимальніший варіант для організму дитини – почати прикорм в 6 місяців. А ось про те, як це зробити, ми зараз поговоримо. Спочатку розберемося із загальними рекомендаціями, після чого ознайомимося з порадами доктора Комаровського, якого справедливо вважають одним з кращих фахівців в світі. 

 

ЯК ПОЧАТИ ПРИКОРМ: ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Отже, введення прикорму малюкові:

– необхідно здійснювати поетапно, починаючи з невеликого дозування;

– новий продукт краще дати спробувати малюкові на початку годування, а догодувати його вже звичною їжею;

– після цього необхідно простежити за реакцією організму малюка на новий продукт;

– бажано почекати з прикормом, якщо у малюка з'явилося м'яке випорожнення, ви відмітили висип на шкірі або крихітка почала неспокійно спати;

– прикорм в 6 місяців краще почати з овочевих пюре, сиру, кисломолочних продуктів або каш–круп. 

 

ПРИКОРМ ПО ДОКТОРУ КОМАРОВСЬКОМУ

Прикорм для дітей доктор Комаровський радить здійснювати під час другого годування, почавши з кисломолочних продуктів. Вони містять кисломолочні бактерії, які допомагають боротися з утворенням шкідливих мікробів в травному тракті малюка. Краще всього для прикорму підійде нежирний дитячий кефір. 

 

ПЕРШИЙ ЕТАП ПРИКОРМУ – МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ

– спочатку даємо малюкові декілька ложечок кефіру, догодовуємо маминим молоком;

– якщо у дитини не з'являються негативні реакції, наступного дня можна збільшити порцію прикорму в два рази;

– через тиждень в кефір можна додати невелику кількість сиру, обов'язково необхідно перемішати його до однорідної консистенції. 

 

ДРУГИЙ ЕТАП ПРИКОРМУ – КАШІ

Якщо введення прикорму пройшло вдало, можна почати замінювати ще один прийом їжі – краще, якщо це буде прийом перед нічним сном. Цього разу Комаровський рекомендує як прикорм використовувати каші. Почніть з гречаної або вівсяної. Варити її потрібно на 100 мл молока. До віку восьми місяців малюк повинен харчуватися близько п'яти разів на день, з них два – прикорм. Після цього можна приступити до прикорму овочами і фруктами.

 

ТРЕТІЙ ЕТАП ПРИКОРМУ – ОВОЧІ І ФРУКТИ

Прикорм для дітей з овочів краще почати з відвару. Це дозволить визначити реакцію малюка на овочі. Якщо реакція хороша, можна поступово переходити на овочеві супчики, зварені на воді. Також можна додати в раціон малюка овочеве пюре. Схема введення прикорму така ж, як і в попередні рази: починаємо з маленької дози і поступово її збільшуємо. Фрукти рекомендується вводити в раціон малюка тоді, коли у нього з'явиться перший зуб. Краще почати з м'якоті печеного яблука або свіжовичавленого соку. Також можна спробувати давати малюкові банан.


Сподіваємося, нові продукти принесуть вашій дитині дійсне задоволення. Ну а як її до них привчити, ви вже знаєте!

Коментарі
Всі 152
9
1
9
6
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше