Перші дні з дитиною: стаття для «новеньких» батьків

01 Січня 197015:21

Що треба найменшим діткам і їх батькам, які вперше опиняються з малюком вдома? Любов, увага, терпіння і трохи інформації :) Передбачити абсолютно все не виходило навіть у самих кращих мам і тат, тому просто насолоджуйтеся всім, чим можете!

 

Природа добре потурбувалася про те, щоб у вас і вашого малюка було все необхідне для перших спільних днів. Звичайно, мамі і тату знадобиться багато уваги і терпіння, а також обов’язковий відпочинок, душевна рівновага і почуття гумору. Навіть якщо ви отримали наукову ступінь по темі «Догляд за немовлям», щось обов’язково стане для вас сюрпризом. Не сумнівайтеся, всі страхи і перешкоди переборні, і ви несподівано навчитеся багатьом речам, про які навіть не підозрювали.

 

БЕРІТЬ І ТРИМАЙТЕ

 

Батькам-початківцям буває страшнувато брати малюка на руки, адже новонароджений здається таким беззахисним і крихким! Ваше хвилювання – цілком природна реакція, і чим частіше ви триматимете малюка на руках, тим швидше воно пройде. Сучасні дослідження переконливо показують, що малюки, які проводять на руках не менше двох годин на день, менше плачуть і краще розвиваються. Треба пам’ятати про те, що у новонароджених ще недостатньо розвинені м’язи шиї, а тому їм треба завжди притримувати голівку. Медсестра в пологовому будинку обов’язково покаже, як це робити правильно, а мама навчить тато. Готові посперечатися, що бабусі відмінно впораються з цим і без підказок :)

 

ГОДУВАННЯ

 

Новонароджені дітки їдять кожні два-три години. Ви можете бути упевнені, що малюк повноцінно харчується, якщо він проводить у кожних грудей 10-15 хвилин і вам доводиться змінити не менше шість мокрих і двох забруднених підгузків на добу. В перший тиждень діти трохи втрачають у вазі, а вже впродовж другої – починають набирати. Якщо вас турбує вага малюка, поговоріть про це з педіатром, а консультант по грудному вигодовуванню взагалі може стати кращим другом мами в перші дні вдома.

Коли малюк захоче їсти, природною реакцією часто буває кинути все і швидше годувати. Будьте готові до цього! :) Досвідчені мами радять потурбуватися про себе і приготувати склянку води, а ще сходити до туалету, тому що годування може зайняти деякий час, а переривати процес вам не захочеться.

 

СОН

 

Новонароджені сплять близько 16 годин на добу, проте сон малюка рідко триває більше двох годин. Є декілька секретів, які допоможуть маленькій людині і його батькам спати краще:

якщо малюк прокинувся вночі, не поспішайте відразу брати його на руки. Почекайте пару хвилин – дуже може бути, що він заспокоїться сам;

постарайтеся не шуміти, коли годуєте дитину або міняєте йому підгузку вночі, тоді крихітці буде легше знову заснути;

спілкуйтеся і грайте з малюком вдень. Трохи більше активності до настання темряви означає трохи більше сну вночі.

 

ЗВ’ЯЗОК І СПІЛКУВАННЯ З МАЛЮКОМ

 

Зв’язок батьків і дитини – одна з найбільших людських радощів, і хоча ця любов безумовна, почуття не з’являються за розкладом. Адже не лише мама опам’ятовується після пологів, а тато звикає до нового члена сім’ї, але і малюк освоюється у новому для нього світі. Не турбуйтеся, якщо спочатку все йде трохи нерівно. Є декілька простих способів зміцнити відносини:

і батькам, і діткам корисний тілесний контакт. Не відмовляйте собі в проявах ніжності, тактильні відчуття дуже важливі для малюків;

хоча крихітка ще і не може посміхатися, ваша міміка дуже важлива, адже це матеріал для майбутнього копіювання і спілкування. Грайте в гляділки і посміхайтеся!

розмовляйте «дитячою» мовою :)

 

Дітки відрізняють ваш голос від всіх інших – вони чули його багато-багато раз ще до народження. Розмови, дотики, ваш зовнішній вигляд і запах – все це засоби обміну інформацією і досвідом з новонародженим. У вашого малюка вже є і власна мова спілкування, яка розвиватиметься і удосконалюватиметься. Впродовж перших декілька тижнів ви раптом виявите, що почали розуміти, що саме треба дитині зараз, і помітите, що розслаблені батьки здорово заспокоюють малюка.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 178
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше