Відлучення від грудного вигодовування

01 Січня 197009:54

Відлучення від грудного вигодовування – важливе і серйозне рішення в житті кожної мами. Його можуть прийняти усвідомлено або через обставини – в будь-якому випадку, існують деякі правила того, як припинити грудне вигодовування з мінімальним стресом для мами і малюка.

 

ЯК ВІДЛУЧИТИ ДИТИНУ ВІД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ БЕЗ СТРЕСУ?

Багато педіатрів вважають, що годувати малюка грудьми слідує до тих пір, поки він сам не відмовиться від маминого молока. Але все ж таки багато мам задаються питанням, як відлучити дитину від грудного вигодовування вже до однорічного віку. Ухвалюючи таке рішення, мама повинна бути упевнена, що її малюк готовий до цього. Якщо дитина їсть мамине молоко перед нічним і денним сном, відразу після пробудження і прокидається пару разів за ніч, щоб підкріпитися – вона ще не готова до відлучення. У цій ситуації найрозумніше – поступово зменшувати кількість годувань до двох: ранкового і вечірнього. Наступний етап – навчіть карапуза прокидатися без маминих грудей. Для цього почніть вставати раніше крихітки. Дитині буде куди простіше змиритися з відсутністю маминих грудей, якщо мама чимось зайнята в іншій кімнаті при її пробудженні, чим якщо вона лежить поряд і відчайдушно намагається доспати ще 5 хвилин.

Далі найскладніше – навчити малюка засипати без маминих грудей. Тут існує особливий підхід: сформуйте певний набір ритуалів, одним з яких буде смоктання грудей. Ванна, книжка, масаж, поцілунок – ритуалів повинно бути багато, щоб увага дитини від маминих грудей перемикалася до щось ще. Спершу можна просто скоротити час смоктання і пити молоко 1-2 хвилини, а не до самого засипання. Через деякий час малюк робитиме це чисто символічно, а незабаром і зовсім перестане.

 
ДИТИНА НЕ ХОЧЕ ЇСТИ ПРИКОРМ

 

Якщо ви вирішили відлучити к від грудей, а дитина не хоче їсти прикорм, то це може стати реальною проблемою. Однією з причин, чому малюк відмовляється від «дорослої» їжі, може стати банальна лінь: дитина віддає перевагу тому, що не потрібно пережовувати і легко ковтати – маминому молоку. Якщо малюк здоровий і добре себе відчуває, зазвичай прикорм починають вводити у віці 6 місяців. Навіть якщо малюк не їсть його як слід, він починає порівнювати різну їжу – а це вже добре. Якщо крихітка відмовляється їсти прикорм вже в рік, то це може бути пов'язано з невеликою кризою у малюка – ще б, на його голову і так вже навалилася ціла купа всього нового! Ви можете почекати, поки у дитини закінчиться цей період і вона буде готова до нової їжі. Ясна річ, що не можна припиняти грудне вигодовування при відмові від прикорму. Але тут існує вірогідність того, що малюк навчиться управляти мамою і потім теж відмовлятиметься від прикорму. Також ви можете продовжувати спроби ненав'язливо ввести в раціон дитини нові продукти. Врахуйте, що при введенні прикорму крихітка повинна бути дійсно голодною. Для цього необхідно виключити перекуси перед їжею – соки, печево, сирки тощо. Якщо дитина і після року наполегливо відмовлятиметься від прикорму, це може порушити її розвиток і зростання. В цьому випадку вам слід звернутися до лікаря, можливо, він підкаже, як бути у вашій конкретній ситуації.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 115
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше