Недоношені діти

01 Січня 197015:00

Недоношені діти – малюки, які з’явилися на світ раніше призначеного строку, між 28-м і 37-м тижнями вагітності. Зріст таких крихіток складає всього 35-46 см, а вага – 1000-2500 г. Треба також відмітити, що маса тіла до 2500 г буває і у доношених діток, особливо при народженні двійнят або деяких вадах розвитку.

 

ЧОМУ ДІТИ НАРОДЖУЮТЬСЯ НЕДОНОШЕНИМИ

 

Відповідей на питання чому діти народжуються недоношеними може бути декілька. Ранні пологи, наприклад, можуть  спровокувати стрес або важке фізичне навантаження. Також причиною передчасних пологів можуть стати інфекції сечових і статевих шляхів жінки. Деякі фахівці вважають, що бактерії виділяють хімічні речовини, які викликають скорочення мускулатури матки. В такому випадку зменшити ризик можливо шляхом виявлення інфекції до або на ранніх термінах вагітності. Ще одна причина – слабкість шийки матки. Частенько це порушення легко виявляється лікарем і усувається шляхом зміцнення тканин хірургічною ниткою. Звичайно ж, паління, неправильне харчування мами, вживання алкоголю і зневага регулярним відвідуванням лікаря також можуть спровокувати передчасні пологи і різні порушення в розвитку дитини.

 

ПРОБЛЕМИ НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ

 

Багато діток, які народилися недоношеними, ростуть сильними і здоровими. Але все ж таки проблеми недоношених новонароджених – не рідкість. Якщо малюк народився раніше терміну, йому потрібна особлива турбота, ласка і терпіння батьків. Треба пам’ятати про те, що у недоношених діток часто бувають проблеми з диханням, оскільки легені просто не встигли як слід розвинутися. Недоношений малюк може зіткнутися з такими проблемами:

 

– синдром дихальної недостатності. У цьому стані легені дитини не отримують достатньої кількості кисню;

– апное. Малюк дихає нерегулярно. Зазвичай це відхилення виявляють за допомогою монітора;

– хронічне захворювання легенів. Таке захворювання виникає у діток, народжених набагато раніше за термін;

– відкрита артеріальна протока серця. Досить поширена проблема недоношених малюків. При цьому захворюванні у дитини порушується циркуляція крові між серцем і легенями;

– крововилив в мозок. Один з ризиків, до якого схильні недоношені дітки. Це може статися через те, що у малюків, що народилися раніше терміну, досить крихкі кровоносні судини мозку.

 

ЯК ЗАПОБІГТИ ПЕРЕДЧАСНИМ ПОЛОГАМ

 

Чи можливо, і якщо так, то як запобігти передчасним пологам? Розпочнемо з того, що мамі слід бути вкрай уважною до свого стану, щоб вчасно помітити симптоми неприємності, що насувається:

– скорочення матки кожні 15 хвилин впродовж години або більше;

– спазм, як при менструації, який викликає дискомфорт внизу живота;

– спазми в кишківнику (діарея);

– відчуття тиску в області тазу;

– біль в попереку, який не слабшає при зміні пози.

 

У будь-якому разі жінка, яка готується стати матір’ю, повинна регулярно відвідувати лікаря. Якщо він виявить відхилення в розвитку плоду або загрозу здоров’ю породіллі, необхідно чітко виконувати всі його вказівки.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше