Настрій майбутньої мами: стаття для всієї сім’ї

27 Січня 201615:14

Настрій майбутньої мами залежить від безлічі обставин, тому не завжди вдається управляти своїм емоційним станом. Декілька слів про зміни, їх причинах і про те, що ж робити – для вагітних та їх близьких.

 

Вагітність – прекрасний і на диво глибокий процес. В цей час в жіночому організмі відбувається безліч змін, згідно з тонким і точним механізмом розвитку малюка.

Майбутня мама перебуває під впливом величезної кількості гормонів, міняється навантаження на життєво важливі органи і системи жіночого організму. Очікуючи на дитину жінка освоюється з новою соціальною роллю – материнством. Все це діє на емоційний стан, і іноді приймати зміни буває не так вже легко. Але у нас хороші новини: абсолютна більшість майбутніх мам відмінно справляються! Є два важливі моменти, про які треба пам’ятати: якщо ви очікуєте на малюка – приготуйтеся до нових емоцій і не коріть себе за них, а якщо ви близька людина майбутньої мами – підтримуйте її.

 

ПЕРШИЙ ТРИМЕСТР: ВЕЛИКА РЕВОЛЮЦІЯ

 

Тільки що все було добре, але ось майбутня мама несподівано гірко плаче? Це досить поширена ситуація в перші 12 тижнів. Перепади настрою, іноді дуже істотні, в цей період – природна частина вагітності. Вони поступово минуть, коли майбутня мама освоїться з новим «становищем», а організм адаптується до гормональних сплесків.

Не варто переживати, емоційна нестабільність може бути навіть продуктивною. Використовуйте емоційні підйоми для корисних справ, а спади – як привід відпочити і порадувати себе.

«Солдат спить – служба йде». Сон дуже добре допомагає при багатьох неприємних відчуттях і переживаннях першого семестру.

 

ДРУГИЙ ТРИМЕСТР: ЯК ЦІКАВО, ЗДАЄТЬСЯ, Я ЗВИКАЮ! :)

 

Абсолютно уникнути хвилювань і перепадів настрою не вдасться навіть найстараннішій і дбайливій мамі. Але в другому триместрі настрій вже не стрибає як м’ячик. Ваш корабель впіймав попутний вітер і рухається в правильному напрямі.

Основні зміни, які можуть «ускладнювати» життя, – це зайва сентиментальність, тривожність, підвищена навіюваність і образливість. Просто постарайтеся пропускати ці настрої повз себе, не затримуючись в них. А серед приємних змін другого триместру майбутня мама може помітити, що у неї здорово загострилася інтуїція і чуйність. Часто в очікуванні малюка розкриваються творчі здібності – вчені припускають, що це пов’язано з активізацією правої півкулі у вагітних.

Зміни, які зараз відбуваються в організмах мами і малюка, дуже цікаві! Вивчаючи свій стан і приймаючи ці зміни, ви помітите, що все стає гармонійним.

 

ТРЕТІЙ ТРИМЕСТР: ЗАНУРЕННЯ

 

Маленький житель маминого живота вже явно має власні бажання. Іноді він крутиться і не дає заснути, а іноді може «приспати» маму, тому що засинає сам. В цей період стає все захоплююче занурюватися в себе і прислухатися до того, що відбувається всередині, ось чому майбутні мами іноді не дуже хочуть бувати в шумних компаніях. Ближче до пологів може страшенно захотітися негайно переклеїти шпалери в дитячій кімнаті або зайнятися іншими поліпшеннями свого дому. Це чудова ідея, якщо основні турботи лежатимуть на близьких людях, а не на вагітній, якій краще зберегти сили для пологів.

 

Треба знати, що:

– всі емоційні стани мами малюк відчуває «зсередини»;

– дітки в животі у своєї мами мають досить великий «запас міцності», і якщо ви злякалися або дуже переживали пару разів – це не зашкодить дитині, проте стресу, що повторюється, треба уникати;

– якщо ви вважаєте, що деякі ваші звички не корисні для малюка, можливо, розстатися з ними буде легше, якщо ви пам’ятатимете про те, що дев’ять місяців очікування збігають досить швидко;

– якщо вас сильно турбує власний стан, не соромтеся поговорити про це з лікарем, якому довіряєте. Іноді коротка бесіда з психологом вирішує купу проблем, які здавалися дуже страшними.

 

Для підтримки гарного настрою майбутній мамі варто уникати перевтоми і зайвих хвилювань. А ось підтримка близьких, а також надійний фахівець ведення вагітності і пологів дуже добре впливають на емоційний стан жінки, яка очікує дитину.

 

Дорогі майбутні мами, приймаючи свій стан і супутні йому зміни, ви починаєте світитися зсередини! Ви красиві абсолютно особливою красою, недоступною іншим людям :) Цю статтю буде корисно прочитати і майбутньому татові, якому треба значно більше інтелектуальних і емоційних зусиль для того, щоб усвідомити дивовижні перетворення, що відбуваються з вами. Багато речей чоловіки просто не можуть представити через іншу будову організму, поки ви їм про це не розповісте.

 

Дорогі близькі майбутніх мам, використайте ці прекрасні дев’ять місяців для того, щоб більше дізнатися про вагітність! Чим краще ви розумітимете те, що відбувається, тим легшою і природнішою буде ваша підтримка. Чудовий спосіб впоратися з усіма труднощами – любов і гумор. Не засмучуйте вагітних, не сперечайтеся з ними і намагайтеся допомагати. Ваші зусилля будуть винагородженні радісним очікуванням і щасливою зустріччю з малюком.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 38
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше