Молочниця

27 Січня 201622:32

Мабуть, практично кожна жінка в якийсь період життя стикається з таким неприємним захворюванням як молочниця (вагінальний кандидоз). Свою народну назву молочниця дістала через білі сирнисті виділення, що є супутником цьому захворювання. Серед інших симптомів також спостерігається неприємний свербіж зовнішніх статевих органів, почервоніння, печіння при сечовипусканні і статевому акті. Причиною захворювання є інтенсивне розмноження грибка Candida, який в малих кількостях може бути частиною нормальної мікрофлори. Він бере участь в обмінних процесах, міститься в мікрофлорі рота, кишківнику і навіть на шкірі.

 

Причини виникнення захворювання молочниця найрізноманітніші: загальне зниження імунітету, тривалий прийом різних антибіотиків, протизаплідних, вагітність, цукровий діабет, неправильний раціон харчування, зміна балансу гормонів в організмі. Також не варто забувати, що молочниця передається статевим шляхом. При цьому вона не відноситься до венеричних захворювань. Зіткнувшись з молочницею, не панікуйте – маючи неприємні симптоми, великої небезпеки для вашого здоров’я вона не становить.

 

МОЛОЧНИЦЯ У ЧОЛОВІКІВ

 

Молочниця у чоловіків зустрічається набагато рідше, проте сильна стать також схильна до цього захворювання. Така ситуація пов’язана з тим, що грибок Candida не може надовго закріпитися в статевому органі чоловіка. Візуально молочниця у чоловіків проявляється, як правило, на основі голівки пеніса. Головні симптоми чоловічої молочниці: білуватий наліт на голівці статевого члена, свербіж і печіння, почервоніння, а також біль при статевому акті і сечовипусканні. Молочниця у чоловіків – тривожний дзвінок, який говорить про те, що слід зміцнювати імунітет організму. Для чоловіків молочниця не така вже і нешкідлива, як для жінок. Якщо вчасно не вилікувати чоловічу молочницю, вона може поширитися на нирки, після чого перерости в простатит і безпліддя.

 

При виявленні вищеперелічених ознак захворювання молочниці рекомендують звернутися до лікаря. Діагностують молочницю шляхом взяття мазка на виявлення грибів Candida. Також важливо визначити причину виникнення захворювання і виключити можливі супутні хвороби. Інкубаційний період хвороби може тривати від трьох до двадцяти днів.

 

МОЛОЧНИЦЯ ЛІКУВАННЯ

 

Сьогодні існує величезна безліч різних способів лікування молочниці. Деякі віддають перевагу місцевому лікуванню молочниці у вигляді кремів і пігулок. Також часто використовують свічки від молочниці. При діагнозі молочниця у вагітних лікування робиться тільки місцевим способом. Якщо у партнера відсутні ознаки захворювання, його лікування не обов’язкове. Проте рекомендується утриматися від статевих контактів до повного одужання. У разі, коли молочниця повторюється дуже часто, рекомендують змінити щоденний раціон вживаних продуктів, виключивши з нього всі шкідливі: гостре, смажене, газовані напої і алкоголь. Також важливо уникати стресів, які можуть провокувати це захворювання, зміцнювати імунітет і стежити за власною гігієною. Пам’ятайте, лікування молочниці не можна відкладати!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 60
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше