Молочні суміші

01 Січня 197017:58

Мамам, які вимушені удатися до штучного годування малюків, на жаль, доводиться не просто. Організувати штучне харчування – справа морочлива, особливо, коли йдеться про дітей, які мають будь-які проблеми зі здоров’ям. Значно ускладнює вибір сумішей і їх величезний асортимент – адже, беручи в руку кожну пачку, треба вивчити якісний склад, ознайомитися зі способом приготування, зрозуміти, як і скільки ця суміш може зберігатися. Нюансів існує величезна множина. З основними з них ми спробуємо розібратися в цій статті.

 

ЯК ВИБРАТИ МОЛОЧНУ СУМІШ

 

Більшість молочних сумішей для вигодовування немовлят сьогодні виготовляють на основі коров’ячого молока. Воно проходить спеціальну обробку – так звану адаптацію, щоб дитячий організм міг легше його засвоювати. Залежно від ступеню адаптації, молочні суміші діляться на:

 

максимально адаптовані: легко засвоюються дитиною;

 

менш адаптовані: їх рекомендують після 6 місяців;

 

частково адаптовані: їх також радять вводити в раціон після 6 місяців.

 

Вибирати молочну суміш новонародженому необхідно після спілкування з педіатром – саме він, оцінивши здоров’я малюка і врахувавши особливості його організму, порадить ту, яка буде максимальна йому підходити.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДІАТРІВ

 

Що робити, якщо у вашої дитини алергія на коров’яче молоко? В цьому випадку педіатри радять звернути увагу на суміші, де білок оброблений спеціальним способом – гідролізуванням. Внаслідок цього процесу білок розщеплюється до певного стану, в якому він вже не може викликати алергію. Ці гіпоалергенні суміші зазвичай мають на упаковці особливу позначку у вигляді двох букв «ГА». Крім того, суміші, про які йдеться мова, можуть мати певні властивості:

 

лікувальні;

 

лікувально-профілактичні;

 

профілактичні.

 

До мінусів гіпоалергенних сумішей відносять гіркуватий смак і специфічний запах. Іноді вони можуть викликати розрідження випорожнення, а також зміну його кольору.

 

Досить часто причиною того, що малюк не сприймає коров’яче молоко, виступає ферментативна недостатність, що буває як природженою, так і придбаною. Цю проблему вирішують молочні суміші з низьким вмістом лактози. Вони допомагають позбавитися від здуття і болів в животі, а також нормалізують випорожнення дитини.

 

У разі, якщо у малюка спостерігається природжена нестерпність лактози, рекомендують вибрати суміш на основі соєвого білку. Проте при цьому важливо знати, що подібні суміші можуть стати причиною алергії і порушення травлення. Крім того, ними строго заборонено годувати дітей, які народилися недоношеними.

 

Помітивши, що дитина часто відригує, спробуйте давати їй лікувальні суміші, у складі яких є присутнім загусник. Головне тут – найсуворіше дотримуватися інструкції по приготуванню.

 

Коли малюк страждає частими закрепами, використовуйте суміші з камеддю або кисломолочні суміші з пробіотиками.

 

При анемії педіатри рекомендують годування адаптованими молочними сумішами, які збагачені залізом.

 

Дуже бажано, щоб батьки мали базові знання про суміші і розуміли, які з них можуть бути корисними для дитини, а які – навпаки, можуть зашкодити. Саме тому, перш, ніж приступити до вибору, загляньте на прийом до педіатра, який обов’язково порадить декілька відповідних варіантів.

 

РЕЙТИНГ МОЛОЧНИХ СУМІШЕЙ

 

Скласти загальний рейтинг молочних сумішей, які б відповідали всім вимогам, досить складно. Адже організм кожної дитини індивідуальний. Буває так, що малюк відмінно почуває себе, коли їсть суміші одного виробника. В той же час у іншого малюка ці суміші можуть викликати алергічну реакцію. Зважаючи на це, пошук відповідних сумішей, як правило, відбувається методом проб. Від цього, на жаль, нікуди не подітися.

 

Якщо проаналізувати український ринок, фаворитами серед молочних сумішей тривалий час залишаються такі бренди:

 

HIPP;

 

NUTRILON (NUTRICIA);

 

NAN (NESTLE);

 

Малютка;

 

HUMANA;

 

SEMPER;

 

FRISO.

 

Вибравши нову молочну суміш, пам’ятаєте – її необхідно вводити в раціон поступово, обов’язково стежачи за реакцією дитини. Бажаємо вам і вашому малюкові міцного здоров’я! :)

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 167
9
5
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше