Психіка і характер дитини 1-2 років

01 Січня 197010:11

На другому році життя у малюка щосили розвиваються психіка і характер. Він стає допитливішим, а час неспання збільшується до 4-5 годин. Дітки, у яких психічне здоров'я в нормі, велику частину часу дуже рухомі і знаходяться в хорошому емоційному стані. У цьому віці крихітка знайомиться з різними новими предметами і явищами.

РОЗВИТОК ПСИХІКИ ДИТИНИ 1-2 РОКІВ

Оскільки малюк вже навчився самостійно ходити, в цьому віці його можливості пізнання світу істотно розширюються. Він отримує більше знань і вражень. Розвиток психіки дитини на цьому етапі дуже залежить від здатності говорити. Здатність виражати думки також впливає і на інші психічні функції: пізнавальну активність, емоційну сферу тощо. В цьому віці крихітці також дуже важливо отримати від дорослої людини оцінку своїх дій. Якщо батько каже дитині, що «це погано» або «це добре», підкріплюючи слова жестами і мімікою, – малюк швидше вчиться розуміти, як слід поводитися в суспільстві. Також батьки повинні бути готові до того, що коли малюкові буде близько 1 рік, їх чекає зустріч з першою кризою в житті малюка. Дитина знаходить здатність ходити і поступово усвідомлює своє існування окремо від матери. Малюк може стати капризним і шкідливим. Батьки повинні приділити належну увагу цьому періоду життя малюка і вчасно відкоригувати свої запити і вимоги до нього. Якщо мама і тато все зробили правильно, цей період пройде значно легше і швидше. У цій справі головне – не гарячитися, а пам'ятати, що малюкові необхідна ваша підтримка.

 

ПРОЯВИ ХАРАКТЕРУ ДИТИНИ 1-2 РОКІВ 

Давайте докладніше розглянемо не найнеприємніші прояви характеру малюка, які супроводжують кризу першого року життя:

– упертість, неслухняність, постійна вимога уваги;

– малюк намагається все робити сам: їсти, одягатися, грати;

– дитина стає дуже чутливою до ваших зауважень: турбується, проявляє агресію, яка прямує на вас або на різні предмети;

– карапуз стає суперечливим: може попросити вашої допомоги і тут же від неї відмовитися.

З цього виходить, що вся суть прояву характеру дитини 1-2 років – суперечність між бажанням бути самостійним і залежністю від дорослої людини, його допомоги і оцінки. Не варто переживати, адже все це – частина розвитку його власної унікальної психіки. Малюк продовжує досліджувати світ, не дивлячись ні на які труднощі!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 84
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше