Меню дитини в 11-12 місяців

01 Січня 197010:29

Складати меню дитини в 11-12 місяців куди простіше, ніж для малюка помолодше. Але хоча карапузові вже можна їсти досить багато різноманітних продуктів, з’являються і нові труднощі для мами. Річ у тому, що дитині потрібно завжди пропонувати тільки свіжі блюда, відповідно – час, проведений на кухні, збільшується. В цій статті ми розповімо вам, як скласти правильне меню дитини в 11-12 місяців так, щоб витратити якомога менше зусиль.

 

ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ В 11-12 МІСЯЦІВ

 

Харчування дитини в 11 місяців дуже схоже на харчування дитини в 12 місяців. Раціон малюків на грудному або штучному вигодовуванні складається з урахуванням двох годувань молоком або сумішшю. Звичайно це перше ранкове і останнє вечірнє годування. Харчування дитини в 11 місяців має свої особливості:

– страви необхідно готувати на пару, тушкувати або відварювати;

– спеції, крохмаль і цукор не повинні бути присутніми в раціоні дитини;

– розминати їжу до однорідності більше не потрібно, хоча за розміром шматочки повинні відрізнятися від дорослої їжі. Для подрібнення їжі ідеально підходить виделка, а м’ясо і рибу можна розділити на волокна;

– до раціону малюка не повинні входити агресивні алергени: цитрусові, екзотичні фрукти і горіхи.

 

ПРИБЛИЗЕ МЕНЮ ДИТИНИ В 11-12 МІСЯЦІВ

 

Приблизне меню дитини в 11-12 місяців повинне включати різноманітні продукти. Дуже важливо, щоб в щотижневому раціоні були присутні круп’яні каші, фрукти, овочі, м’ясо, риба і кисломолочні продукти. Не варто також насильно годувати карапуза тим, що йому не подобається. Наприклад, якщо дитина любить вівсянку і їсть її із задоволенням, а рис терпіти не може, то нехай їсть вівсянку. Якщо зі всіх фруктових пюре малюк вважає за краще тільки яблучні – нехай їсть, це теж нормально.

 

Раціон дитини 11 (12) місяців повинен бути розподілений так, щоб вийшло 5 прийомів їжі на день. Пропонуємо вам приблизний раціон дитини 11 (12) місяців на 1 день:

 

Перше годування – грудне молоко або штучна суміш.

Сніданок – овочеве пюре.

Обід – каша з половинкою жовтка, парова котлета або тюфтелька. Можна також зварити овочевий суп і навіть зробити салат зі свіжих овочів, натертих на терці.

Вечеря – дитячий кефір (йогурт) і сирок «Агуша», плюс фруктове пюре «Агуша». Дуже жвавому малюкові, який витрачає велику кількість енергії, можна запропонувати овочеве пюре. Важкі продукти, на зразок м’яса, не варто давати крихітці ввечері.

Друга вечеря – грудне молоко, суміш або кефір «Агуша».

 

Як легкі перекуси між прийомами їжі можна також запропонувати малюкові фруктове пюре і соки «Агуша», які йому неодмінно сподобаються! 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 71
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше