Менструація

27 Січня 201622:37

Менструація або місячні – дуже важливий процес, який починає відбуватися в організмі кожної здорової дівчини, що досягла віку 14-15 років (в окремих випадках на рік або два раніше). Менструальний цикл, що сформувався, як правило, триває від 21 до 35 днів. Тривалість місячних має бути в межах семи днів.

 

ЗАТРИМКА МІСЯЧНИХ

 

Незначні відхилення початку місячних – явище абсолютно нормальне. Затримка на 2-3 дні може бути викликана безліччю різних чинників: неправильний режим дня і харчування, нерегулярний сон, стрес, зміна клімату. Якщо ж затримка місячних триває більше 5 днів, треба замислитися і спробувати з’ясувати її причину. Найпоширеніша серед них – настання вагітності. І так, якщо місячні не починаються впродовж 5-7 днів, в першу чергу рекомендують провести тест на вагітність. У разі позитивного результату – негайно зверніться до лікаря за консультацією. Якщо причиною затримки місячних являється не вагітність, походу до лікаря теж не уникнути. Фахівці стверджують – викликати затримки місячних здатні стреси і фізичні навантаження, дисфункція яєчників, проблеми з вагою, інтоксикація та інші чинники. Особливий випадок – затримка місячних після вагітності. Вона відбувається через те, що в організмі мами, що нещодавно народила, підвищується рівень пролактину, що відповідає за лактацію. Якщо жінка не годує грудьми, затримка місячних буде мінімальною і незначною.

 

Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що найправильніше рішення при тривалій затримці місячних – це звернутися до фахівця за консультацією.

 

ЯК ВИКЛИКАТИ МІСЯЧНІ

 

Розпочнемо з найголовнішого – викликати місячні передчасно дуже небезпечно. Навіть не думайте про це! Все ж, деякі дівчата, плануючи важливі заходи або маючи інші причини, прибігають до допомоги народних засобів, що дозволяють це зробити. Наприклад, вважається, що передчасні місячні викликає петрушка, а точніше – її відвар, який необхідно вживати впродовж 3-4 днів. Також існує думка, що місячні можна викликати, якщо прийняти гарячу ванну, а після неї відразу зайнятися сексом. В даному випадку станеться тонус матки, який нерідко провокує передчасні місячні. Як би то не було і що б ви не планували – не забувайте: передчасне викликання місячних може зашкодити вашому здоров’ю. Місячний цикл не можна збивати, а під час важливої події краще потерпіти невеликі незручності, використовуючи засоби особистої гігієни, чим надалі проходити складне лікування.

 

Забавний факт – існує навіть ворожіння на місячних. Так, наприклад, якщо місячні починаються вранці – в найближчому майбутньому вас чекає любов, якщо вдень – гарний настрій. Тим часом вечірні місячні вважають несприятливими, говорять, вони провіщають дуже нудний період в житті.

 

МІСЯЧНІ І ВАГІТНІСТЬ

Перед багатьма молодими дівчатами часто виникає питання – чи можна завагітніти під час місячних? Відповідаючи, відразу ж скажемо – зайняття сексом під час місячних не рекомендується, оскільки в цей час існує підвищений ризик заразитися бактеріями, вірусами або отримати запалення, це, між іншим, стосуеться обох партнерів. Більше того, вірогідність завагітніти під час місячних, особливо, якщо цикл дівчини нерегулярний і часто міняється, дуже висока.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 100
9
5
1
0
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше