Кропив’янка

01 Січня 197021:20

Кожна майбутня мама знає, що під час вагітності її організм схильний до безлічі різних змін. Він працює в посиленому режимі, забезпечуючи і її потреби, і потреби малюка, через що імунітет вагітної стає слабкіше. Досить часто це може відбиватися на загальному стані шкіри – іноді з’являються вугровий висип, прищі, різного роду алергічні реакції, а також розвивається таке неприємне шкірне захворювання, як кропив’янка. На жаль, його не лише важко лікувати, але і діагностувати. Давайте разом поговоримо про те, якими можуть бути симптоми і причини кропив’янки, а також – як з нею боротися.

 

КРОПИВ’ЯНКА ПРИ ВАГІТНОСТІ: СИМПТОМИ

 

Найчастіше кропив’янка починає проявлятися на третьому триместрі вагітності. Забігаючи вперед, відразу дамо відповідь на саме хвилююче питання – чи небезпечна кропив’янка при вагітності? Однозначно – ні. Кропив’янка ніяк не здатна зашкодити майбутньому малюкові, а ось вам може доставити деякі незручності. Отже, як розпізнати кропив’янку? До головних симптомів цього захворювання відносяться:

рясне висипання на шкірі у вигляді пухирів, що нагадують опіки кропивою;

сильний свербіж і печіння в області висипань;

безсоння;

загальна нервозність і дратівливість.

Ще одна проблема полягає в тому, що пацієнти, як і лікарі, досить часто плутають кропив’янку із звичайним дерматитом. Головна відмінність між цими захворюваннями полягає в наступному: кропив’янка є алергічною реакцією на будь-який подразник, а ось дерматит – просто реакцією шкіри на роздратування (наприклад, грубою тканиною, миючим засобом тощо). Найчастіше кропив’янка з’являється на:

животі;

сідницях;

руках;

грудях;

обличчі.

Якщо у вас виникла підозра на кропив’янку, найголовніше, – правильно і вчасно її діагностувати, після чого вжити відповідні заходи.

 

КРОПИВ’ЯНКА ПРИ ВАГІТНОСТІ: ПРИЧИНИ

 

Головні причини, що викликають кропив’янку, фахівці розбивають на три групи:

продукти харчування;

домашні улюбленці;

косметичні засоби.

Найбільша неприємність полягає в тому, що кропив’янка може виникати через те, що раніше абсолютно не завдавало шкоди майбутній мамі. Тому дуже важливо знайти збудник і виключити контакт вагітної з ним.

 

КРОПИВ’ЯНКА ПРИ ВАГІТНОСТІ: ЛІКУВАННЯ

 

Не дивлячись на те, що кропив’янка не небезпечна для виношуваного малюка, звернутися за консультацією до лікаря-дерматолога і почати лікування необхідно своєчасно. По-перше, це позбавить вас від неприємних симптомів кропив’янки, забезпечивши нормальний сон, по-друге, виключить зайві переживання і стресові ситуації. Після діагностики кропив’янки лікар призначає курс лікування, дотримуватися якого слід дуже строго. Як правило, вагітним виписують антигістамінні препарати. Особливу увагу слід звернути на те, що при лікуванні кропив’янки строго заборонені деякі препарати, якими можуть лікуватися супутні захворювання, приміром, аспірин і ліки, що є його похідними.

Важливу роль у боротьбі з кропив’янкою грають і здоровий спосіб життя з дотриманням деяких змін в звичному раціоні харчування:

треба зменшити споживання солі;

відмовитися від продуктів, що містять консерванти;

виключити продукти, які можуть викликати алергію.

Дорогі мами, зіткнувшись з кропив’янкою, пам’ятаєте – це захворювання хоч і протікає з досить неприємними симптомами, все ж є абсолютно нешкідливим. Тому варто набратися сил, налаштуватися на позитив і, якнайшвидше, розв’язати виниклу проблему. Здоров’я вам і вашому малюкові! :)

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 40
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше