Коли привчати дитину до горщика

01 Січня 197010:24

Коли привчати дитину до горщика, щоб це не стало стресом для малюка і цілком вдало вписалося в її розвиток? Зараз практично з самого народження батьки надягають на крихітку підгузок. В цьому випадку питання з горщиком трохи йде на другий план. Але колись же малюкові доведеться навчитися ходити в туалет самостійно, чи не так?

Більшість сучасних педіатрів дотримуються думки, що садити малюка на горщик потрібно тоді, коли у нього формується свідомий контроль над видільною функцією. Відбувається це звичайно у віці 1,5–2 роки. Не варто намагатися привчити малюка до горщика до року – батьки витратять сили дарма, а у малюка виробиться чітка неприязнь до горщика. Враховувати потрібно не тільки вік, але і поведінку малюка. Деяким діткам вдається виробити вміння контролювати свої фізіологічні позиви в півтора роки, іншим же – в 3 роки. У будь-якому випадку не варто лаяти малюка за те, що поки у нього не виходить з тієї або іншої причини.

ЯК ПРИВЧИТИ ДО ГОРЩИКА. ВИБИРАЄМО ГОРЩИК 

Перш ніж привчити крихітку до горщика, звичайно ж, необхідно обзавестися самим горщиком. В першу чергу зверніть увагу на те, що він повинен бути зручним. Якщо дитині буде некомфортне на ньому сидіти, ви не доб'єтеся від нього хоч якогось позитивного результату. Добре, щоб горщик був ще і функціональним: благо сьогодні в магазинах можна відшукати ці пристосування будь-якого кольору, розміру і форми. Для першого знайомства краще всього вибрати найзвичайніший і простий пластиковий горщик. Для дівчаток краще всього підійде горщик круглої форми, для хлопчиків – той, що має попереду спеціальну перегородку, яка дозволить уникнути неприємностей у вигляді мокрих плям на підлозі.

 ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО ГОРЩИКА 

Для того, щоб розуміти, як правильно привчити дитину до горщика, необхідно ознайомитися з основними моментами:

– дійте системно. Раз вже відмовилися від підгузків — тримайтеся до кінця;

– надягайте на малюка такий одяг, який можна швидко зняти;

– привчати до горщика малюка краще в теплу пору року;

– не варто примушувати дитину сидіти на горщику, якщо вона цього не хоче і починає вередувати;

– обов'язково посадіть малюка на горщик після сну і їжі;

– хваліть дитину за те, що у неї нарешті вийшло зробити все як треба;

– не починайте привчати малюка до горщика, якщо він хворіє або вередує.

Також важливо, щоб горщик знаходився на видному місці: поставте його на підлозі в дитячій, наприклад. Там малюк зможе ближче його розглянути і навіть посидіти на ньому, якщо захоче. Крім того, пропонувати малюкові горщик необхідно з обов'язковими поясненнями, для чого він потрібний.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 154
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше