Календар розвитку дитини: 9 місяців

31 Січня 201617:14

Ваш малюк – справжній непосидько. Його активності і цікавості немає меж! Він поступово готується до першого кроку. Найголовніше тут, щоб батьки не форсували подій.

 

Дуже важливо – перший крок дитині треба зробити самостійно, це добре вплине на його психологічну впевненість і загальний розвиток. Простіше кажучи, якщо дитина ще не почала ходити, трохи потерпіть :)

 

9 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

До кінця дев’ятого місяця ваш малюк повинен уміти самостійно сідати, він вже досить міцний для цього. Інакше батькам рекомендують звернутися за консультацією до лікаря.

 

На жаль, в дев’ять місяців у малюка можуть виникнути проблеми зі сном. Як правило, на це бувають наступні причини:

 

– ріжуться зубки;

 

– підвищена активність вдень;

 

– надмірне стомлення.

 

Для того, щоб зміцнити нічний сон дитини, постарайтеся її заспокоїти, уклавши в ліжечко. Можна прочитати їй казку, поговорити спокійним голосом, заспівати колискову. Дуже добре діють розмірені погладжування.

 

Якщо до дев’ятого місяця у малюка ще не з’явилися зубки, сильно не переживайте. Це не завжди свідчить про відхилення і найчастіше пов’язане з особливостями індивідуального розвитку або спадковістю.

 

Коли ж зубки стали з’являтися, а дитина почала ними скрипіти, теж не лякайтеся. Вона просто ще не звикла, тому, роблячи рухи щелепами, поки не може контролювати того, щоб зуби не чіплялися один за одного.

 

9 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

У цьому віці дитина вже дуже багато що розуміє. Якщо ви приділяли досить часу розвиваючим заняттям в попередні місяці її життя, зараз вона повинна не просто знати своє ім’я, уміти говорити «мама» або «тато», але і вивчити назви більшості звичних йому іграшок, а також предметів. Продовжуйте розвивати дрібну моторику малюка – іграшки різних форм і з різних матеріалів, клаптики тканини різної фактури – все це допоможе малюкові краще пізнавати навколишній світ.

 

Пам’ятайте – чим більше ви займатиметеся з дитиною на цьому етапі, тим легше вона навчатиметься надалі.

 

9 МІСЯЦІВ: ОСОБЛИВОСТІ ХАРЧУВАННЯ

 

Ви продовжуєте поступово давати дитині нові продукти, при цьому, напевно, помітили, що її випорожнення змінилися. Зараз діє наступне правило травлення: що малюк з’їв, то і утворилося «на виході». Тобто, погодувавши дитину морквяним пюре, не дивуйтеся, що випорожнення матиме помаранчевий відтінок.

 

9 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

Дивно, як багато дитина вже уміє! Тепер для неї не проблема:

– сідати і сидіти;

– вставати з підтримкою і робити декілька кроків;

– вказати на предмет, який ви назвали;

– знати, де знаходиться рот, ніс і очі;

– рвати, бгати і м’яти папір;

– казати «мама» і «тато», а також деякі інші слова.

 

9 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Малюкові потрібно все більше простору. Тепер він часто відмовляється сидіти в манежі або лежати в люльці, тому дайте йому свободу дій. При цьому не забувайте про обережність – всі території, по яких переміщається дитина, мають бути безпечні для нього.

 

Граючи з малюком, починайте придумувати нескладні сюжети: лялька, наприклад, може потанцювати або розповісти коротеньку історію, машинка може їхати не просто так, а з будь-яких конкретних справах. І найголовніше – проводячи час за іграми або просто знаходячись біля дитини, не забувайте коментувати малюкові все, що робите. Помітивши, що ваш малюк стає більш самостійнім, обов’язково заохочуйте це!

 

9 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Терпіння, терпіння і ще раз терпіння – ось, що ми можемо побажати батькам на дев’ятому місяці життя малюка. Зараз воно знадобиться вам як ніколи! Малюк раз у раз щось викидатиме, забруднюватиме, ламатиме, словом, за ним потрібно око-да-око. Не нервуйте, сприймайте це як належне, адже пройде небагато часу, і дитина стане самостійнішою. Деякі батьки навіть скучатимуть за днями, коли малюки ледве чи ні кожну хвилину «підкидали проблем» :)

Коментарі
Всі 95
9
1
9
9
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше