Календар розвитку дитини: 3 місяці

31 Січня 201617:43

Дивно, як малюк змінився і підріс з моменту народження! Тепер його погляд став більше усвідомленим, рухи чіткішими і впевненішими. У нього з’являються нові навички, він щодня щось для себе відкриває – як самостійно, так і за допомогою батьків. Про те, які саме зміни відбуваються з вашою дитиною на третьому місяці, ми поговоримо в цій статті. Ну і, звичайно ж, поділимося корисними порадами по вихованню!

 

3 МІСЯЦЬ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Період пристосування до самостійного життя поступово закінчується. На третьому місяці життя малюк додасть у вазі ще 800 грамів і підросте на чотири сантиметри. Зараз в його організмі відбуваються такі фізіологічні зміни:

 

– формується головний мозок;

 

– удосконалюється травна система;

 

– росте грудна клітка.

 

Раніше в цьому віці починали давати прикорм. Проте тепер фахівці дотримуються думки, що з ним можна почекати до шостого місяця, якщо у матері досить молока. Єдине, що можна додати в щоденний раціон малюка, – вітамін D, що запобігає розвитку рахіту. Інші необхідні вітаміни і корисні речовини поступають до дитини в повному обсязі з материнським молоком.

 

3 МІСЯЦЬ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Малюк вже з легкістю розрізняє голоси батьків, впізнаючи їх зорово. Тепер він посміхається вам значно частіше, а іноді навіть може дзвінко розсміятися. Йому дуже хочеться спілкуватися – він відповідає вам «агуканням», а також видає різні крекчучі звуки. Його улюблене місце – у мами або тата на руках.

 

До третього місяця життя малюк вже уміє плакати по-різному, а батьки без зусиль розуміють, про що саме сигналізує той або інший вид плачу. Наприклад, плач через голод посилюється від тихого до гучного, а плач через біль – буде різким і раптовим.

 

3 МІСЯЦЬ: НАВИЧКИ

 

Приготуйтеся до того, що дитина практично щодня радуватиме вас новими уміннями :) Найчастіше  наприкінці третього місяця діти вже можуть:

 

– чітко управляти рухами ручок;

 

– плескати в долоні;

 

– перевертатися на бік або животик;

 

– підводитися на ліктиках;

 

– упевнено тримати голівку.

 

3 МІСЯЦЬ: ВИХОВАННЯ

 

В цей період малюкові цікаво абсолютно все, що його оточує. Тому не радимо укутувати дитину коли вона не спить, заважаючи рухатися і вивчати світ. Навпаки – треба забезпечити їй максимальну рухливість. Ясна річ, під вашим строгим наглядом. Щоб зробити життя малюка ще активніше, практикуйте з ним:

 

– масажі;

 

– гімнастику;

 

– купання і плавання;

 

– прийняття повітряних ванн.

 

Режим дня малюка все так само продовжує відігравати важливу роль – дотримуйтеся його, а у разі потреби додатково формуйте.

 

Ні в якому разі не забувайте про ігри. Тепер малюк виявлятиме цікавість до невеликих іграшок. Задіявши їх, намагайтеся зробити так, щоб малюк фокусував на них погляд, а також брав їх в ручки, що дозволить розвивати дрібну моторику.

 

Крім усього іншого, фахівці радять ставити малюкові спокійну музику. Говорять, це сприятливо відбивається на його поведінці, а також привчає дитину до прекрасного, що буде дуже важливо під час подальшого розвитку.

 

Третій місяць життя малюка – це час початкового розвитку мовлення. Обов’язково розмовляйте з дитиною. Пояснюйте, що саме ви робите або куди йдете. Повторюйте за ним звуки, і зовсім скоро він почне повторювати звуки за вами!

 

3 МІСЯЦЬ: ЛІКАРІ І ЩЕПЛЕННЯ

 

Педіатр, невролог і ортопед – ті лікарі, яким обов’язково слід показати дитину на третьому місяці. У цьому ж місяці треба буде пройти вакцинацію. Які саме щеплення належить зробити, ви зможете дізнатися, прочитавши статтю на нашому сайті [посилання на статтю, де йдеться про щеплення]. Відвідуючи з малюком лікарів, не соромтеся ставити всі питання, що хвилюють вас, якими б безглуздими вони вам не здавалися :) Адже ви переживаєте про здоров’я малюка, і це найголовніше!

Коментарі
Всі 109
9
2
0
0
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше