Календар розвитку дитини: 10 місяців

31 Січня 201617:11

Вітаємо вас і малюка з круглою датою – 10 місяців! Зараз дитина почне більше нестримно розвиватися в психологічному плані. Для батьків дуже важливо направляти її активність в правильне русло. Як саме це зробити, а також про багато що інше, поговоримо разом!

 

10 МІСЯЦІВ: ФІЗІОЛОГІЯ

 

Досягнувши межі в 10 місяців, дитина почне рости трохи повільніше. Проте всі її рухи і навички стануть впевненішими, а тіло – більше «слухняним». До цього часу вона вже може похвалитися такими досягненнями:

 

– малюк здатний достатньо довго сидіти;

 

– активно повзає;

 

– уміє вставати;

 

– увесь час прагне залізти вище: на стілець, диван, крісло;

 

– може зробити декілька кроків.

 

Дуже скоро дитина почне активно ходити, тому треба підібрати для неї відповідне взуття. Воно має бути зручним і мати неслизьку підошву. Не відкладайте купівлю взуття на потім – якщо дитина довго ходитиме в шкарпетках, у неї може розвинутися плоскостопість.

 

У цьому віці у дітей часто міняється режим сну. Деякі відмовляються спати двічі на день, як це належить, а хтось починає прокидатися посеред ночі. Щоб дитина добре засинала вдень, треба стежити за її активністю, намагаючись зробити так, щоб під час ігор і спілкування з вами, вона трохи втомлювався. Проблема з неспокійним сном вночі вирішується так: просто стежте за тим, щоб перерва між другим денним сном і відходом до сну ввечері була не менше 4 годин.

 

10 МІСЯЦІВ: ПСИХОЛОГІЯ

 

Тепер ви можете легко простежити зв’язок між моторикою малюка і його мисленням. Його рухи стають більше сконцентрованими і точними. Батьки вже помічають, яку руку дитина використовує частіше, в майбутньому це визначить правша він або лівша. До речі, перенавчати або примушувати дитину робити все однією рукою – не варто. Так дуже часто траплялося раніше, коли існував забобон, згідно з яким вважали, що бути лівшою неправильно. Не вірте – розпитайте у своїх батьків. Напевно, когось з їх однокласників-лівшей в школі примушували писати правою.

 

Особливу увагу в цьому віці варто приділити тому, як дитина спить. Якщо зі сном проблем немає, значить, нервова система малюка в нормі. Помітивши, що дитина уві сні часто ворочається, крекче, продовжує скрипіти зубами, пхикає, а також прокидається у поганому настрої – зверніться до дитячого невропатолога. Річ у тому, що саме таким чином можуть проявлятися приховані нервові розлади, виявити і усунути які краще в дитячому віці.

 

10 МІСЯЦІВ: ХАРЧУВАННЯ

 

Деякі діти в цьому віці погано їдять або зовсім відмовляються від прикорму. Проте робити з цього велику проблему батькам не варто. Якщо дитина здорова, вирішується вона досить просто. Постарайтеся зробити їжу як можна привабливіше, красиво її подавайте або викладайте з неї мордочки, фігурки, різних звіряток. Крім того, ніхто не заважає перетворити процес годування на захоплюючу гру – тут головне включити фантазію. Ось побачите, результат не змусить себе чекати!

 

Також не слід панікувати, якщо ваш малюк раптом перестав набирати вагу. Помітивши це, оціните його загальний стан: якщо шкіра еластична, дитина активна і весела, не виглядає худим і блідим, то турбуватися причин немає.

 

10 МІСЯЦІВ: НАВИЧКИ

 

У віці 10 місяців більшість дітей, як правило, вже уміють:

 

– усвідомлено викидати іграшки і все, що попадається під руку;

 

– розуміти, що їм щось розповідають, і реагувати на це;

 

– наспівувати знайомі мотиви колискових або пісеньок;

 

– катати машинку або іншу іграшку на коліщатках;

 

– виявляти першу цікавість до дитячих музичних інструментів.

 

10 МІСЯЦІВ: ВИХОВАННЯ

 

Намагайтеся по максимуму різноманітити дозвілля дитини:

 

– грайте з ним в нові ігри;

 

– читайте нові книги;

 

– гуляйте по нових маршрутах.

 

Його допитливість в цьому віці має бути сповна задоволена. Коли треба, будьте строгими, проте перегинати із заборонами, все ж, не можна. Це може привести до того, що дитина втратить інтерес до вивчення нового.

 

Якщо ваш малюк вже упевнено сидить сам і може спокійно покласти перед собою руки, спробуйте приступити до малювання. Для цієї справи зараз краще всього підійдуть пальчикові фарби. Покажіть дитині, як малювати сонечко, дерева і різні геометричні фігури. Будьте гранично терплячі – тямущими художниками в такому віці стають не відразу

 

І ще один важливий момент – намагайтеся у всьому давати дитині можливість вибору. Запитайте, хоче вона водичку або компот. З якою іграшкою їй більше хочеться пограти, яку шапку надіти на прогулянку. Це стимулюватиме дитину приймати самостійні рішення.

 

10 МІСЯЦІВ: ПОРАДИ

 

Не дивлячись на те, що малюк вже розуміє значення слова «не можна», часто користуватися їм не рекомендуємо. Прибігати до цього слова треба тільки у тому випадку, якщо дитина дійсно має намір зробити щось надзвичайне. Сказавши ж «не можна», ніколи не міняйте свого рішення, інакше малюк не засвоїть урок або зрозуміє його неправильно.

Коментарі
Всі 78
9
2
0
0
3
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше