Календар вагітності за тижнями

27 Січня 201622:47

Вітаємо зі знаменною подією в житті вашої сім’ї – у вас буде малюк! При цьому кожній мамі необхідно знати, які стадії розвитку дитина пройде протягом всієї вагітності. Найзручнішим інструментом, який дозволить вам вивчити всі зміни в організмі вашого майбутнього малюка, є календар вагітності за тижнями. Розрахувати термін вагітності за тижнями досить просто – відправною точкою в цьому прорахунку є перший день останніх місячних. В деяких випадках при обчисленні термінів вагітності першим днем є день зачаття. Проте такий календар правильніше називатиме не «календар вагітності за тижнями», а «календар розвитку плоду». Він відстає від акушерського приблизно на два тижні, оскільки акушерський календар розраховує термін від першого дня останньої менструації.

 

Календар вагітності за тижнями – чудовий спосіб стежити не лише за розвитком і станом дитини, але і за змінами в організмі мами. Умовно такий календар вагітності можна поділити на 40 тижнів. Це дозволить вам впізнати передбачувану дату пологів.

 

КАЛЕНДАР ВАГІТНОСТІ ЗА ТИЖНЯМИ

 

Сьогодні можна знайти безліч інформації про те, як протікає вагітність за тижнями. Фото і відео матеріали, що містяться в різних публікаціях, популярно і доступно пояснять вам, які саме зміни відбуваються з малюком на різних стадіях його розвитку. Так, починаючи з третього тижня вагітності утворюється ембріон, який нестримно розвивається. На шостому тижні календаря вагітності розмір вашого малюка буде всього з горошину – 5-6 мм. У нього почнуть з’являтися зачатки майбутніх ніжок і ручок, а вже до восьмого тижня ембріон почне нагадувати мініатюрну людину! Коли особистий календар вагітності за тижнями буде на стадії 71-77-го дня (11 тиждень), ви вже зможете відчути малюка, оскільки з цього часу він почне активно ворушитися. В цей період майбутня дитина дуже швидко росте.

 

Просто дивовижні зміни малюк переживає на 14 тижні вагітності – у нього з’являється здатність виражати свої емоції, він навіть хмуриться і вертить очами. Також на УЗД можна побачити, як малюк смокче палець. А вже через чотири тижні дитина стане важити 200 грамів, при цьому його довжина складе близько 21 см. Розраховуючи календар вагітності за тижнями, пам’ятайте, що на 23 тижні малюк стає дуже сприйнятливий до зовнішніх звуків. Багато лікарів, починаючи з 23 тижня, радять регулярно давати послухати вашому животику класичну музику :)

 

Третій триместр, а він розпочинається приблизно з 200-го дня календаря вагітності за тижнями (28 тиждень), є дуже важливим періодом. Тоді у малюка формується жировий прошарок, а всі органи зростають і міцніють з неймовірною швидкістю. До 33-го тижня вагітності дитина перевертається голівкою вниз, у неї вже є свій режим, тому вона прокидається і засинає в визначений час. На 37 тижні вагітності варто готувати сумку в пологовий будинок, адже, починаючи з наступного тижня, малюк повністю сформується і буде готовий з’явитися на світ у будь-який момент!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 89
9
3
6
2
0
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше