Як привчити дитину спати в ліжечку

01 Січня 197015:11

Відповідь на питання «як привчити дитину спати в ліжечку окремо від батьків» досить простий – поступово. Батьки повинні розуміти, що не можна просто так взяти і переселити малюка «мешкати» окремо відразу після того, як він такий тривалий час провів в маминому животику і на маминих руках. Щоб цей процес пройшов для малюка без додаткових сліз і істерик, треба вибрати відповідний момент і діяти правильно.

 

КОЛИ ПРИВЧАТИ ДИТИНУ СПАТИ ОКРЕМО

 

Коли привчати дитину спати окремо? Краще всього – з моменту його народження. Якщо відразу після приїзду додому з пологового будинку у малюка є власне ліжечко, в яке його поклали спати, – привчати вам його ні до чого особливо не доведеться. Якщо з перших днів життя дитина спить з батьками – тут все складніше. Психологи рекомендують «відселяти» малюка в окреме ліжечко у віці 6-8 місяців. Цей вік підходить тим, що нічних годувань вже практично немає, і дитина спить не прокидаючись майже всю ніч. Крім того, будьте тверді у своїх рішеннях і не міняйте їх «на якийсь час». Існують також деякі ознаки, які говорять про те, що малюк готовий до окремого ліжечка:

– нічний сон дитини триває приблизно 6 годин;

– у малюка вже прорізалися перші зубки і немає температури;

– малюк не хворіє і не страждає від якогось стресу;

– дитина може самостійно грати, знаходячись в окремій кімнаті 10-15 хвилин поспіль.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИВЧИТИ ДИТИНУ СПАТИ ОКРЕМО

 

В такому завданні, як «правильно привчити дитину спати окремо», регулярність – передусім. Це означає, що вам необхідно скласти для малюка спеціальний режим сну і укладати його в ліжечко в один і той же час. В такому випадку організм крихітки звикне, що, приміром, в 21:00 він лягає спати, і заздалегідь готуватиметься до цього процесу. Важливо також потурбуватися, щоб в кімнаті, в якій стоїть ліжечко, була правильна температура – близько 18-22 градусів. Також приміщення повинне добре провітрюватися, а ковдра і дитяча подушечка – бути зручними. Придивіться до поведінки своєї дитини уважніше – можливо, він боїться темряви. В такому випадку варто встановити спеціальний нічник, який освітлюватиме кімнату малюка м’яким світлом, поки він засинає. Також важливу роль в тому, наскільки легко дитина засинає в окремому ліжечку, грають спеціальні «сонні ритуали». Наприклад, кожен вечір перед сном купайте крихітку, читайте разом з ним книжку, розповідайте казку або співайте колискову, цілуйте і обіймайте дитину. Завдяки таким, здавалося б, дрібницям, малюк відчуває вашу підтримку і розуміє, що ви піклуєтеся про нього.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 222
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше