Як правильно годувати грудьми

31 Січня 201616:55

Пологи пройшли успішно, малюк з’явився на світ, і ви почули його перший крик. Майже відразу після цього мамі належить впоратися з непростим завданням – налагодити грудне вигодовування дитини.

 

Готуючись до цього процесу, слід знати декілька основних правил:

 

– Після народження малюк має бути поряд з мамою, тому попросіть, щоб його поклали до вас на живіт, як тільки з’явиться така можливість.

 

– Не поспішайте прикладати дитину до грудей. Дайте їй освоїтися. У неї має спрацювати інстинкт, після чого вона сама потягнеться до ваших грудей, що буде знаком готовності до годування.

 

– В перші дні життя малюка необхідно годувати не рідше, ніж кожні півтора-дві години вдень і три-чотири години вночі.

 

Кожна мама повинна знати, що відразу після народження діти поводяться по-різному: деякі постійно вимагають груди, а інші, навпаки, увесь час сплять. В першому випадку відмовляти дитині не можна – прикладайте його до грудей стільки, скільки вона просить. В другому – малюка слід розбудити не пізніше, ніж через 5 годин після останнього прикладання. У нормі дитину треба годувати через кожних 2 години вдень і через кожні 4  вночі, щоб загальна кількість годувань складала не менше ніж  10-12 раз на добу.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРИКЛАДАТИ НОВОНАРОДЖЕНОГО ДО ГРУДЕЙ

Відразу після народження, коли малюк з’явився біля ваших грудей, дочекайтеся моменту, щоб зробити перше прикладання. Як зрозуміти, що цей момент настав? Досить просто – дитина згрупується і починає наближатися до ваших сосок, після чого підведе голівку і витягне губи. В цей час мама повинна взяти груди в руку і торкнутися соском верхньої губи малюка. У відповідь дитина рефлекторно відкриває рот і досить глибоко захоплює груди. Якщо після цього вона починає потихеньку ковтати молоко, а ви не переживаєте ніяких неприємних відчуттів, значить, процес налагоджений. У разі відчуття будь-якого дискомфорту, спробуйте повторити все ще раз.

 

У перші дні після пологів фахівці радять годувати дітей лежачи на боці – така поза найзручніша і дозволяє максимально розслабитися. При цьому дитину необхідно укласти так, щоб її животик був точно навпроти вашого.

 

ЗЦІДЖУВАННЯ МОЛОКА

 

Коли у матері-годувальниці відбувається становлення лактації, молока може вироблятися більше, ніж треба дитині. З цієї причини виникає відчуття переповненості грудей, а, отже, зайве молоко треба зцідити. Така потреба виникає від одного до трьох раз на добу впродовж 3-5 днів після пологів. Далі лактація налагоджується, після чого потреба в зціджуванні відпадає. Найпоширеніший спосіб зціджування – ручний. Щоб здійснити ручне зціджування, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 

– Добре вимийте руки і приготуйте стерильний посуд, в який зціджуватиме молоко.

 

– Займіть зручну позу.

 

– Підтримуйте однією рукою груди знизу, а іншою здійснюйте легкі погладжування у напрямку до соска.

 

– Злегка натискайте вказівним і великим пальцями на груди, поступово просуваючись до навколососкового круга. Продовжуйте повторювати ці рухи.

 

– Якщо ви все робите правильно, больових відчуттів не буде.

 

– Зазвичай процедура зціджування молока займає близько 20-30 хвилин.

 

У разі потреби частішого зціджування молока краще скористатися молоковідсмоктувачем.

 

Зціджене молоко можна зберігати в холодильнику до 8 днів. Крім того, його можна заморожувати. При цьому стежте за тим, щоб місткість, в якій знаходиться молоко, була стерильною.

 

МАСТИТ

 

Маститом називають запалення молочних залоз. Причини його виникнення у мам можуть бути наступними:

 

– відсутність зціджування після годування;

 

– відмова від годування грудьми;

 

– неправильний догляд за молочними залозами;

 

– травми грудей;

 

– загальне послаблення імунітету мами.

 

Мастит слід відрізняти від лактостазу. Останній за своєю суттю є застоєм молока в грудях. Мастит же – це запальний процес, як правило, викликаний інфекцією, яка потрапляє в організм через тріщини в сосках. При маститі погіршується загальний стан мами, часто спостерігається підвищення температури і озноб. Лікуються обидва захворювання шляхом налагодження правильного зціджування.

 

ХАРЧУВАННЯ МАТЕРІ-ГОДУВАЛЬНИЦІ

 

Ні для кого не секрет, що впродовж перших місяців життя малюк отримує всі необхідні корисні речовини з маминим молоком. Саме тому мама упродовж всього цього часу повинна правильно харчуватися. Список дозволених продуктів при годуванні грудьми значно менший, ніж заборонених. Ознайомитися з ним можна, прочитавши відповідну статтю на нашому сайті [посилання на матеріал].

 

РЕЖИМ ГОДУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО

 

Деякі мами вважають за краще годувати дитину на вимогу, а деякі – за режимом. Скажемо відразу – обидва способи мають як свої переваги, так і свої недоліки. Саме тому кожна мама методом проб повинна визначити, яка схема годування підходить її немовляті більше.

 

Скільки разів годувати малюка? У перші місяці немовляти необхідно годувати не рідше ніж 10-12 раз на добу.

 

Як довго годувати малюка? Ваша дитина сама чудово знає, скільки молока їй слід з’їсти за раз.

 

Може статися так, що малюкові захочеться поїсти в самий незручний момент: під час спільного шопінгу, закупівель продуктів або ж просто, коли ви гуляєте на вулиці. Ні в якому разі не соромтеся годувати грудьми «на публіці» – це абсолютно природний процес. Повірте, пройшов час, коли можна було зіткнутися з поглядами, що засуджують. Появ плям від молока на одязі – також не бійтеся, щоб прибрати їх, можна скористатися одноразовими прокладками.

 

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ І ПРИЙОМ ЛІКІВ

 

Досить часто жінки стикаються з питанням: чи можна продовжувати грудне вигодовування, якщо з’явилася необхідність вживати будь-які ліки? Однозначної відповіді тут бути не може. Самі розумієте, все залежить від ліків і тієї причини, через яку вам його прописали. Тому продовжувати грудне вигодовування можна тільки після консультації з лікарем.

Коментарі
Всі 109
9
2
0
2
6
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше