Печія при вагітності

28 Січня 201620:49

Мабуть, з такою неприємною проблемою, як печія при вагітності, стикається практично кожна майбутня мама. Навіть якщо ви раніше ніколи не мали справи з відчуттям печіння в області стравоходу – під час вагітності, на жаль, це трапляється. Боятися тут нічого, приводів для занепокоєння теж не повинно бути – це явище абсолютно нормальне. Давайте прояснимо ситуацію, поговоривши про головні причини появи печії при вагітності.

 

ПЕЧІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: ПРИЧИНИ

 

Ризик появи печії при вагітності зростає з двох головних причин:

Постійне вироблення гормону вагітності – прогестерону. Цей гормон упродовж всієї вагітності відповідає за важливу функцію – розслаблення мускулатури матки. Проте його впливу піддається не лише матка, він діє на увесь організм. Таким чином м’язи стравоходу стають розслабленішими, а вміст шлунку легше потрапляє в стравохід. Це і викликає неприємне відчуття печіння.

 

Поступове зростання матки і утиск інших органів. Через те, що матка поступово росте і давить на інші органи, вміст шлунку може час від часу потрапляти в стравохід.

Окрім двох згаданих причин, печію при вагітності можуть викликати невилікувані раніше гастрит або виразка шлунку. Як би то не було, ігнорувати цю проблему не рекомендують, адже постійна печія при вагітності може послужити причиною неприємних наслідків для майбутньої мами вже після пологів.

 

ПЕЧІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ: ЩО РОБИТИ?

Самий кращий і ефективніший спосіб позбавлення від печії під час вагітності – це, як не складно здогадатися, профілактика її появи. Все, що від вас потрібно, - дотримуватися декількох правил харчування і дотримуватися режиму. Озброюємося корисним списком:

дробове живлення продуктами максимальної легкості;

15-хвилинні прогулянки після їжі;

завжди стежте за своєю осанкою;

відмовтеся від смаженого, гострого, жирного;

скоротіть під час їжі прийом рідини;

носіть вільний одяг;

не переїдайте на ніч.

Ці прості поради допоможуть вам не лише позбавитися від печії при вагітності, але і запобігти її появі. Якщо полегшення не настає впродовж 7-10 днів, лікарі досить часто рекомендують вагітним пацієнткам засіб від печії при вагітності, який називається «Іберогаст».

Він діє не симптоматично, а позбавляє від причини появи печії, сприяє підвищенню тонусу стравохідного сфінктера, а також має протизапальний і знеболювальний ефект. Але пам’ятаєте – ніякого самолікування! Препарат можна застосовувати тільки отримавши добро від свого лікаря.

Ясна річ, існують і інші засоби від печії при вагітності. Підбираючи їх, лікарі звертають увагу на те, щоб препарат мав відмітку «антациди, що не всмоктуються». Завдяки ним відбувається абсорбція соляної кислоти. Ефект, зроблений такими препаратами, настає пізніше, проте зберігається більш тривалий час.

Дуже сподіваємося, що поділилися з вами корисною інформацією, яка допоможе впоратися з печією! Бажаємо, щоб після прийомів їжі у вас були тільки найприємніші відчуття!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 28
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше