Гімнастика для вагітних

28 Січня 201620:34

Рух – життя. Про це не варто забувати і під час вагітності! На жаль, у деяких дівчат у наш час сформувалося не зовсім правильне відношення до вагітності... Уявіть собі – стан воістину дивовижний, а його все частіше сприймають як яку-небудь недугу. Абсолютно неправильний підхід! Якщо вагітність протікає без ускладнень і відхилень, жінка не повинна відмовлятися від прогулянок або звичного клопоту по дому. Ясна річ, піднімати тяжкості не можна ні в якому разі, але і лежати увесь час вдома на ліжку – теж абсолютно протиприродно!

 

Серед майбутніх мам, які хочуть підтримувати активний спосіб життя, в останні десятиліття все більшою популярністю користується чудова тенденція – гімнастика для вагітних. В основі таких тренувань лежить розроблений з урахуванням навантажень для вагітних комплекс вправ. Гімнастика для вагітних не лише дозволяє почувати себе значно краще, але і істотно полегшує сам процес пологів. Перш ніж зайнятися гімнастикою для вагітних, звичайно ж, порадьтеся з вашим лікарем. Крім всього іншого, не варто залишати поза увагою той факт, що гімнастика для вагітних повинна коригуватися залежно від вашого терміну.

 

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВАГІТНИХ: 2 ТРИМЕСТР

 

Другий триместр прийнято вважати одним з найстабільніших періодів вагітності. Тому на цьому етапі можна виконувати величезну безліч вправ. Гімнастика для вагітних має складатися з наступних етапів:

 

– розігрів;

– основна частина;

– заминка: легкі вправи, які допомагають організму повернутися зі збудженого стану до спокійнішого.

 

Під час вагітності категорично не рекомендується виконувати:

– будь-які вправи на прес;

– силові вправи;

– різного роду стрибки.

 

Не намагайтеся виконати увесь комплекс вправ за один раз, розбийте його на декілька підходів. Гімнастика для вагітних призначена не лише для зміцнення м’язів, але і для нормалізації дихання. Тому не варто забувати про правильну техніку дихання під час гімнастики: вдих завжди має бути глибоким, а видих – плавним.

 

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВАГІТНИХ: 3 ТРИМЕСТР

 

Гімнастика для вагітних в третьому триместрі відрізняється тим, що в цей період рекомендують менше часу приділяти інтенсивним тренуванням. Самі розумієте, живіт вже великий, тому не будеш занадто «активною». Багатьом дівчатам на цьому терміні радять зайняття з фітболом – спеціальним м’ячем. Вправлятися на ньому дуже зручно і безпечно. Зарядка на фітболі:

– знижує тиск;

– приводить в норму роботу серця і системи кровообігу;

– значно покращує настрій;

– дозволяє проробляти руки, груди, сідниці і стегна

 

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВАГІТНИХ

 

Дихальна гімнастика – чудова альтернатива для тих вагітних, яким протипоказані інші фізичні навантаження. Ця гімнастика націлена на те, щоб допомогти майбутній мамі позбавитися від тривожних відчуттів і навчитися розслаблятися. Більше того, дихальна гімнастика сприяє поліпшенню кровообігу і стимулює роботу внутрішніх органів.

 

Займаючись дихальною гімнастикою, необхідно пам’ятати два основних правила:

– Впродовж дня сумарна тривалість вправ не повинна перевищувати 10 хвилин. У вагітних дівчат і так мало вуглекислого газу в крові, а прискорене дихання тільки його знижує. Від цього може голова паморочиться.

– Відчувши запаморочення під час дихальних вправ, спробуйте як можна глибше вдихнути і не видихати півхвилини. Після цього все повинно минути!

 

Приємних вам занять! 

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 17
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше