Фізична підготовка до вагітності

31 Січня 201618:10

До такої важливої події в житті пари, як вагітність, треба підходити відповідально і завчасно. Ясна річ, йдеться про ретельну підготовку обох батьків. Тільки так під час вагітності можна уникнути проблем, які можуть несприятливо вплинути на розвиток вашого майбутнього малюка.

 

Отже, почати підготовку фахівці радять, як мінімум, за три-чотири місяці до зачаття. Це пов’язано з наступними чинниками:

 

– деякі лікарські препарати можуть накопичуватися в організмі і тривалий час циркулювати в крові, роблячи несприятливий вплив на плід;

 

– майбутня мама має почати прийом фолієвої кислоти, яка допомагає запобігти різним вадам у малюка;

 

– достатня кількість вітамінів має бути в організмі майбутньої мами вже під час зачаття, а, отже, їх профілактичні дози починають приймати за декілька місяців до передбачуваної дати запліднення.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ: АНАЛІЗИ

 

Навіть якщо у момент планування ви і ваш партнер почуваєте себе абсолютно здоровими, відвідати лікарів все ж необхідно. Майбутні батьки повинні обов’язково пройти прийом:

 

– гінеколога (уролога);

 

– терапевта;

 

– стоматолога.

 

Після огляду лікарі випишуть вам направлення на проходження аналізів. Частіше весь цей список виглядає так:

 

– аналіз крові на ВІЛ;

 

– загальні аналізи крові і сечі;

 

– аналіз крові на гепатит В;

 

– реакція Вассермана;

 

– посів на мікоплазму і уреаплазму;

 

– аналіз на хламідії;

 

– аналіз на герпес.

 

Аналізи – один з найважливіших моментів при плануванні вагітності. Нехтувати ними не варто. Самі розумієте – куди краще завчасно виявити хвороби і позбавитися від них, чим боротися з їх наслідками під час вагітності.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ: ВІТАМІНИ

 

Сучасний світ і його суворі темпи дуже часто призводять до недостатньої кількості вітамінів і мінералів в організмі. Чинників, що виснажують нас, існує величезна множина: тут і погана екологія, і недосипання, і незбалансоване харчування, і постійні стреси, і великі обсяги роботи. Саме тому на етапі планування вагітності запаси необхідно компенсувати. Отже, список вітамінів, які лікарі рекомендують вживати до зачаття, виглядає таким чином:

 

– фолієва кислота (В9);

 

– вітамін Е;

 

– вітамін В6;

 

– вітамін В1;

 

– вітамін В2;

 

– цинк;

 

– магній;

 

– вітамін А;

 

– вітамін С;

 

– вітамін D.

 

Щоб розписати графік прийому, а також передбачувані дози, зверніться до досвідченого терапевта.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ: ХАРЧУВАННЯ

 

Правильне харчування під час планування вагітності – обов’язковий пункт, адже давно доведено, що харчування може вплинути на здатність до зачаття як благотворно, так і негативно. І так, здорове харчування – це збалансована дієта, яка обов’язково включає перераховані нижче продукти:

 

– овочі і фрукти;

 

– продукти, багаті складними вуглеводами і білками;

 

– кисломолочні продукти.

 

Намагайтеся не пропускати прийоми їжі і не переїдати на ніч. А ось споживання алкоголю і кави краще звести до мінімуму. Також рекомендують зменшити кількість цукру і солі, що з’їдаються, відмовитися від жирного і смаженого.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ: ПАЛІННЯ

 

З палінням, як активним, так і пасивним, треба розпрощатися ще на етапі планування. В ідеалі, мама зобов’язана зробити це за рік до зачаття. Батько – як мінімум, за 4-6 місяців. По-перше, це підвищить шанси завагітніти. По-друге, дозволить вам виносити здорового малюка. І ще один важливий момент: деякі пари вважають, що палити повинна кинути тільки майбутня мати – цього буде досить. Ми заперечимо. Для майбутнього батька це теж необхідний захід, оскільки паління значно погіршує якість сперми, а, отже, і знижує шанси на успішне зачаття.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ: ВПРАВИ

 

Вагітність – це не лише прекрасний час, але і період досить важкого фізичного навантаження для майбутньої мами. Зважаючи на це на етапі планування жінці необхідно потурбуватися про свої м’язи, які незабаром працюватимуть «за двох». Найнеобхідніші вправи, якими слід зайнятися:

 

– для профілактики плоскостопості;

 

– для тренування м’язів живота;

 

– для тренування м’язів спини;

 

– для зміцнення м’язів і зв’язок тазового дна;

 

– для зміцнення м’язів стегон.

 

Приведений список вважають базовим, він дуже ефективно допомагає впоратися з більшістю навантажень, що виникають при виношуванні малюка.

 

ПІДГОТОВКА ДО ВАГІТНОСТІ ПІСЛЯ 30 РОКІВ

 

Планування вагітності після 30 років має опиратися на абсолютно всі рекомендації, приведені вище. До них буде лише одне доповнення: парі бажано пройти обстеження у лікаря-генетика. Це дозволить виявити можливі генетичні захворювання батьків, запобігши їх появу у майбутнього малюка.

 

І, мабуть, найголовніше в підготовці до вагітності – емоційний настрій! Намагайтеся мислити тільки позитивно, більше відпочивати і спати, а також займатися милими серцю справами. Впевнені – у вас все обов’язково вийде! Тримаємо за вас кулачки :)

Коментарі
Всі 60
9
1
9
9
9
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше