Дитячий масаж

01 Січня 197010:05

Дитячий масаж – важлива складова догляду за малюком. Зазвичай робити масаж здоровій дитині можна з 1,5-2 місяців. Дитячий масаж необхідно робити щодня через 40 хвилин після харчування або за 25-30 хвилин до харчування. Також не варто робити масаж перед сном.

 

РОБИМО МАСАЖ ДИТИНІ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА

 

Спершу, робити масаж дитині треба у світлій кімнаті, яка добре провітрюється. Зверніть увагу на те, що температура в приміщенні не має бути нижча ніж 22 градуси. Коли на вулиці тепло, масажувати можна роздягненого малюка, а ось в прохолодну пору року крихітку необхідно прикрити, залишаючи тільки ті частини тіла, які ви масажуєте. Очевидно, що найзручніше масаж робити на столі, накритому байковою ковдрою, клейонкою або простирадлом. Не робіть різких рухів і не підвищуйте голосу – малюк має бути розслаблений і спокійний. Можна включити спокійну музику.

 

МАСАЖ ДИТИНІ. ПРОТИПОКАЗАННЯ

 

Як і практично для будь-яких маніпуляцій з маленькою дитиною, для масажу також існують протипоказання. Не можна робити масаж дитині з різними інфекційними захворюваннями, при рахіті, грижах, вродженій ваді серця і запальних захворюваннях шкіри. Також не варто масажувати крихітку при загостреному туберкульозі, розладах травлення і високій температурі. Перед початком сеансу масажу бажано спочатку налагодити контакт з дитиною: поговорити з ним, заспівати пісеньку або зацікавити його чимось.

 

ТРИВАЛІСТЬ МАСАЖУ У ДІТЕЙ

 

Тривалість масажу у дітей відрізняється залежно від віку. Перші сеанси масажу у малюка півтора місяців тривають всього 1-2 хвилини. Поступово цей час збільшується. В середньому один сеанс масажу триває 5-6 хвилин – на добу виходить приблизно 10-12 хвилин. У віці від півтора до 3 місяців в комплекс заняття для дитини можуть входити такі вправи:

– погладжуючий масаж ручок (від зап’ястка до плеча);

– погладжуючий масаж ніжок (від стопи до стегна);

– викладання на животик;

– погладжуючий масаж спинки;

– погладжуючий масаж животика;

– розтирання і легка розминка стоп;

– покладіть малюка на животик, і нехай він упреться ніжками вам в долоню. Трішки підштовхуйте ніжки, щоб малюк пробував сповзти.

 

Стежте за тим, щоб весь комплекс вправ займав не більше 6 хвилин. Для того, щоб правильно робити масаж, буде краще, якщо ви побачите весь комплекс вправ своїми очима, перш ніж застосовувати його до крихітки. За допомогою ви можете звернутися до фахівця, який напевно є у вашій поліклініці, або попросити про допомогу платного масажиста.

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 90
9
4
3
3
2
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше