Декретна відпустка

28 Січня 201620:38

Планувати декретну відпустку – завдання не з легких. Сказати, що виникає море запитань – нічого не сказати. Але це нормально! Припиняємо панікувати, робимо глибокий вдих і поступово починаємо розбиратися, що до чого. Спершу треба змиритися – ідеальної схеми планування декретної відпустки не існує. Аж надто багато чинників, від яких все залежить: серед них і ваше місце роботи, і самопочуття під час вагітності, а також після пологів, і стан здоров’я вашої дитини. Єдине, що можемо рекомендувати зі стовідсотковою упевненістю – якщо є можливість, беріть щонайдовшу декретну відпустку. Швидше за все, увесь його термін вам знадобиться, проте перестраховка передусім!

 

ДЕКРЕТНА ВІДПУСТКА: Україна

 

В Україні декретну відпустку дають на строк до 126 днів. Якщо під час пологів виникли якісь ускладнення, ви можете розраховувати на 2 додаткові тижні. Наступний етап – оформлення відпустки по догляду за малюком до трьох років. Спершу ми б радили взяти відпустку на 6 місяців. Швидше за все, цього часу буде досить, щоб ви відновили свої сили і навіть встигли скучити за роботою. У разі, якщо 6 місяців закінчилися, а ви розумієте, що їх було «якось замало», декретна відпустка без проблем подовжується.

 

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСТКИ

 

Для оформлення декрету вам знадобиться всього лише один документ – довідка з жіночої консультації про те, що ви перебуваєте на 30-му тижні вагітності. Ця довідка надає вам право на 70 днів відпустки до пологів і 56 днів відпустки після них.

 

ДЕКРЕТНА ВІДПУСТКА: ВИПЛАТИ ПРАЦЮЮЧИМ

 

Виплати під час декретної відпустки повинні здійснюватися за місцем роботи. Для цього необхідно завчасно принести вищезгадану довідку в бухгалтерію. Там ви зможете уточнити і підрахувати суму, яку вам виплачуватимуть впродовж усієї декретної відпустки. І ще один важливий момент: там же, в бухгалтерії, вам слід написати заяву на ім’я начальника з проханням надати декретну відпустку.

 

ВИПЛАТИ ДОМОГОСПОДАРКАМ

 

У разі, якщо ви завагітніли, будучи домогосподаркою, довідку з жіночої консультації слід віднести в соцзабез за місцем прописки. В даному випадку ви можете розраховувати на виплати в 100% розмірі від допомоги для безробітних. Пам’ятайте – ця сума не може бути менша, ніж чверть прожиткового мінімуму.

 

ЯК РОЗРАХУВАТИ ДЕКРЕТНУ ВІДПУСТКУ

 

Якщо ви переживаєте з приводу тривалості своєї декретної відпустки – поговоріть з колегами і подругами. Довідайтеся, як ваша компанія ставиться до відпустки по догляду за дітьми. Можливо, вам вдасться отримати якісь особливі умови. Найчастіше компанії дорожать своїми співробітниками, тому часто йдуть на поступки майбутнім матерям.

 

ПОВЕРНЕННЯ З ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСТКИ

 

Для того, щоб повернення з декретної відпустки було безболісним, намагайтеся залишатися в курсі увсіх подій, які відбуваються на вашому робочому місці. Якщо є можливість частково працювати з дому – скористайтеся нею, повірте, керівництво не залишить цього без уваги. Проте, працюючи, намагайтеся не перевтомлюватися. Адже нормальний відпочинок і достатня кількість сну – запорука не лише вашого здоров’я, але і вашої дитини.

Щасливої декретної відпустки вам!

Маєте питання?
Поставте його фахівцеві!
Ірина Матвієнко
Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів.
Коментарі
Всі 30
9
3
6
0
4
Кількість зареєстрованих користувачів на сайті ТМ “Агуша”
Каталог продукції
Новини Агуша
Про виробництво
Відео
Засинайко
Контакти
Потрібна допомога?
Меню
Вхід
Агуша
Енциклопедія
Дізнатись у спеціаліста
Скарбничка
Лікар Комаровський
Агуша
Енциклопедія
Дивіться інші відео
Комаровського, проходьте
тести і гарантовано
отримуйте подарунки!
Дізнатись більше